6 °C

Gaziantep'teki fabrikada çıkan yangın kontrol altına alındı

Gaziantep'te bakliyat ve yağ üretimi yapan fabrikada çıkan yangının kontrol altına alındığı bildirildi.

Gaziantep'teki fabrikada çıkan yangın kontrol altına alındı

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesindeki bir fabrikada çıkan yangın, kontrol altına alındı.

İlçeye bağlı Aydınlar Mahallesi'nde bakliyat ve yağ üretimi yapan fabrikada, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Fabrika işçilerinin ilk etapta kendi çabalarıyla söndürmeye çalıştıkları yangının kısa sürede büyümesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiyeye aracı sevk edildi. 

Yangını kontrol altına almaya çalışan itfaiye ekiplerinin yoğun duman nedeniyle zorlandıkları gözlendi. Çalışmalarda belediyelere ait su tankerleri de kullanıldı. Bu arada fabrikadan yükselen yoğun duman, kentin farklı noktalarından da görüldü. 

Yangın yaklaşık 4 saat süren müdahalenin ardından kontrol altına alındı. Ekipler, soğutma çalışmalarını sürdürüyor.

"Kontrol altına alındı"

Gaziantep İtfaiye Daire Başkanı Cafer Yılmaz, öğle saatlerinde gelen ihbar üzerine olay yerine ekiplerin sevk edildiğini ve müdahaleye başlandığını belirtti. 

43 araç ve 90 personelle müdahale edilen yangında bin ton su, 5 ton da köpük kullanıldığını aktaran Yılmaz, "Yangın, fabrikanın depo bölümünde çıkmıştı. Üretim bandına da sıçramasını engellemeye çalıştık. Şu an itibarıyla yangın kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarının ardından hasar tespiti yapılacak ve yangının nedeni araştırılacak." diye konuştu. 

Öte yandan bir fabrika işçisi, yangını fark ettiklerinde "yangın anında ilk kurtarılması gerekenler" diye adlandırılan malzemeleri fabrikanın dışına taşımaya çalıştıklarını söyledi. 

Daha sonra itfaiye ekiplerinin gelmesiyle yangına müdahalenin başladığını anlatan işçi, kendilerinin de fabrikada kullandıkları traktörlerle söndürme çalışmalarına destek verdiklerini kaydetti.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.