19 °C

liderlik halleri

Mehmet Yıldırım Özel, farklı sektörlerdeki 14 yıllık ve danışmanlık sektöründeki 16 yıllık kişisel deneyimiyle kurumların ve bireylerin, liderlik, koçluk, yönetim ve benzeri alanlardaki gelişimlerine değişimlerine ışık tutmaya çalışıyor.

liderlik halleri

Mehmet Yıldırım Özel, beşinci kitabı Liderliğin 1001 Hali'nde eğitim verdiği organizasyonlarda karşılaştığı binlerce insanın, fikir ve duygu olarak birbirinden otantik, anlamlı, sahici hallerini örnekleriyle paylaşıyor.

Özel şöyle diyor:

"Yanı başımızda liderler ararken, liderlik tüm halleriyle çok da uzağımızdan geçmiyor. Yaşam yolculuğumuz içerisinde, doğru insanları bulmak önemli de, doğru insan olmak çok daha önemli. Liderlik halleri, kendimiz başta olmak üzere, doğru insan(lar)ı bir bir keşfetmekten geçiyor. Duygu, enerji ve liderlik oldukça bulaşıcı. Yeni bir şeyler yapmak adına duyduğumuz her bir umut ve tutkunun adı, liderlik oluveriyor."

Mehmet Yıldırım Özel, farklı sektörlerdeki 14 yıllık ve danışmanlık sektöründeki 16 yıllık kişisel deneyimiyle kurumların ve bireylerin, liderlik, koçluk, yönetim ve benzeri alanlardaki gelişimlerine değişimlerine ışık tutmaya çalışıyor. Özel, "cevherin mücevher yolculuğu" na inanıyor ve liderliğin, koçluğun rolünün, bireyin sınırsız ve çok güçlü olan potansiyelinin ortaya çıkmasındaki etkisini "çok kıymetli" olarak ifade ediyor. Yazarın "Kendine İnanmak" ve "Liderliğe İnanmak" isimli liderlik kitaplarına ek olarak "Hep Ama Hep" ve "Maviye Dair ne Varsa" isimli iki de şiir kitabı da bulunuyor. D. H.

LİDERLİĞİN 1001 HALİ, Mehmet Y. Özel, Hümanist Kitap, 176 s.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap