18 °C

Stephen King'ten tam metin "Sis" ve türkçede yeni öyküler!

Sis, Stephen King'in yaşamının farklı dönemlerinde kaleme aldığı 22 öyküden oluşuyor. Kitapta, yazarın ilk kez Türkçede yayınlanan öyküleri de yer alıyor.

Stephen King'ten tam metin Sis ve türkçede yeni öyküler!

Polisiye ve korku edebiyatının tanınmış kalemi Stephen King'in ilk defa 1985 yılında okurla buluşan öykü kitabı Sis, tam metin olarak Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı…

Romancı olan eşi Tabitha, üç çocuğu ve minik köpeği ile birlikte Maine'de oturan, daktilosunun yanında özel camlı kutusunda yaşayan ve sineklerle beslenen Boris adında bir akrebi bulunan Stephen King'in kitabı, yaşamının farklı dönemlerinde kaleme aldığı 22 öyküden oluşuyor. Sis, yazarın ilk kez Türkçede yayınlanan öykülerini de okurla buluşturuyor. Kitap, şöyle tanıtılıyor: "Önce kasabanın, sonra kentlerin üzerine bir karabasan gibi çöken sis ve içinde sakladığı korkunç yaratıklar; uğursuz güçleriyle her harekete geçişinde ölümü çağıran, ürkütücü bir oyuncak maymun; ıssız bir gölün ortasında, bir raftın üstünde, açgözlü bir su canavarıyla baş başa kalmış dört üniversite öğrencisi; on beş yaşındaki yeğeninin ölmeden önce "icat ettiği" gizemli bir bilgisayarla hayatının seyrini değiştirmeye soyunan mutsuz bir adam… ve diğerleri."

SİS, Stephen King, Türkçesi: Gönül Suveren ve Esat Ören, Altın Kitaplar, 640 s.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap