'Ferguson' protestoları sürüyor

ABD'nin Missouri eyaletinde silahsız siyahi genç Michael Brown'ı öldüren polis memurunun yargılanmasına gerek görmeyen jüri kararı üzerine New York'ta da protesto gösterisi düzenlendi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

NEW YORK - ABD'nin Missouri eyaletindeki St. Louis kentinde silahsız siyahi genç Michael Brown'ı öldüren polis memurunun yargılanmasına gerek görmeyen jüri kararı üzerine New York'ta protesto gösterisi düzenlendi. 

Öğle saatlerinden itibaren ev, okul ve işyerlerinden ellerini havaya kaldırarak ayrılan göstericiler, Union Meydanı'nda toplanarak St. Louis kentinin Ferguson semtindeki olayı protesto edildi. ABD'de yaşayan siyahilerin polis tarafından sistematik bir şekilde öldürüldüğünü öne süren göstericiler, sloganlar atarak polise ve juri kararına tepki gösterdi. "Michael Brown için Adalet", "Siyahların hayatı da önemli" yazılı pankartlar taşıyan göstericiler, "Ellerim havada, ateş etme", "Adalet yoksa barış da yok", ‘‘Katil polisler tutuklansın" sloganları attı. 

Polisin gözetiminde Times Meydanı'na kadar yürüyen göstericiler zaman zaman Manhattan caddelerini trafiğe kapatmak istedi. Polis tarafından kaldırılıma yönlendirilen eylemcilerden birçoğu gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Olcay Şaşan adlı bir Türk ile bir de basın mensubu olduğu öğrenildi.

Gösteriler sırasında Times ve Union meydanlarında Michael Brown için saygı duruşunda bulunuldu. 

RBA faizi rekor düşük seviyede tuttuRBA, emtia fiyatlarının düşüş göstermesi ile toparlanmakta zorlanan ekonomide istihdamı desteklemenin gerekliliğini belirterek gösterge faizi rekor düşük seviyede tuttu 

Bu konularda ilginizi çekebilir