10 °C

'İsrail ateş altında müzakere etmeyecek'

İsrail Başbakanı Netanyahu, koruyucu Hat operasyonu devam ettiğini ve İsrail ateş altında müzakere etmeyeceğini açıkladı

'İsrail ateş altında müzakere etmeyecek'

Tel Aviv   - İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "Koruyucu Hat operasyonu devam ediyor. İsrail çatışma altında müzakere etmeyecek" dedi. 

Tel Aviv'de Savunma Bakanlığı binsında yapılan bakanlar kurulu toplantısı öncesinde konuşan Netanyahu, "Operasyon amacına ulaşana kadar devam edecek. Ben başından beri operasyonun zaman alabileceğini ve sabır gerektiğini söylemiştim. İsrail ateş altında müzakere etmeyecek, mevcut gerçeği değiştirip ve vatandaşlarına sükunet getirene kadar harekete geçmeye devam edecektir" diye konuştu. 

Netanyahu, açıklamasını, "İşimiz sonlanana kadar kararlı, birlik ve beraberlik içinde durmaya devam edeceğiz" ifadeleriyle tamamladı. 

İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye, 7 Temmuz'da havadan ve denizden saldırılar başlatmış, 17 Temmuz'da da karadan saldırıya geçmişti. Yaklaşık bir ay süren saldırılardan sonra, salı günü 08.00'de, İsrail ordusu kara birliklerini Gazze'den çektiğini açıklamış, 72 saatlik ateşkes cuma günü saat 08.00'de sona ermişti.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.