'Korkunç bir eylem planlıyorum'

Germanwings uçağını düşüren Alman pilotun eski sevgilisinden şok açıklamalar geldi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Germanwings uçağını Fransız Alpleri'ne kasten düşürdüğü açıklanan Alman pilot Andreas Lubitz'in eski sevgilisinden okurken insanın tüylerini diken diken yapan açıklamalar geldi.

Olay gününü de kapsayan 'hasta raporu'nu şirkete teslim etmediği ve hastalığını işverenden ve çalışma arkadaşlarından gizlediği ortaya çıkan 28 yaşındaki pilot, kendisiyle birlikte 150 kişinin canına mâl olan korkunç eylemi eski kız arkadaşına imalı olarak anlatmış.

İngiliz Daily Mail'in haberine göre eski sevgili, kaza haberini duyar duymaz Lubitz'in ona geçen yıl söylediği şu sözleri hatırladığını aktardı: "
Beni sonsuza kadar unutturmayacak korkunç bir eylem planlıyorum"

"Ne demek istediğini şimdi anladım"

"Ne demek istediğini hiç anlamamıştım ama şimdi ortaya çıktı" diyen adı açıklanmayan kadın, Lubitz'i "sancılı bir karakter" olarak tanımladı ve onu kendisini korkutan kişisel sorunları ve değişken davranışları yüzünden terk ettiğini söyledi. Geceleri kâbus gördüğünde, 'Düşüyoruz' diye çığlıklar atarak uyandığını anlatan kadın, "İçinde yaşadıklarını başkalarından nasıl gizleyeceğini çok iyi biliyordu" dedi. 

Tam bir 'karakutu'

Alman polisi, şimdi eski sevgilisiyle Lubitz'in haleti ruhiyesine ilişkin kapsamlı bir görüşme yapmak istiyor. 

Çiftin yedi yıl birlikte olduğu ve Düsseldorf'un banliyösünde birlikte yaşadıkları öğrenildi. Medyada yer alan bir habere göre; çift, nişanlıydı ve gelecek yıl evlenmeyi planlıyordu. İddialar arasında, genç pilotun kazadan kısa bir süre önce sevgilisini yeniden kazanmak için iki lüks otomobil siparişi verdiği, fakat kız arkadaşının teklifini reddettiği de yer aldı. 

Faciadan bir gün önce ayrıldılar

Fransız televizyonu iTele ise genç pilotun kazadan bir gün önce nişanlısından ayrıldığı iddiasını ortaya attı. Kanalın haberine göre Lubitz, uçağı düşürdüğü bölgeyi, 1996-2003 yılları arasında kayak yapmak için sık sık gittiği için, çok iyi biliyordu. 

Sağlam tek bir ceset yok

Öte yandan arama kurtarma ekipleri, uçağın düştüğü bölgede çalışmalara devam ediyor. Sağlam cesede ulaşılmadığı açıklanırken, olayda hayatını kaybedenlere ait yaklaşık 600 parçanın bulunduğu öğrenildi. İki otelde DNA örnekleri almak için geçici laboratuvarlar kuruldu.

asaaaa.jpg

Bu konularda ilginizi çekebilir