16 °C

'Yanımda hep 4 zehirli hap vardı'

IŞİD kampına giren Alman gazeteci Jürgen Todenhöfer, "Kamplarda kalırken yanımda hep 4 zehirli hap taşıdım" dedi.

'Yanımda hep 4 zehirli hap vardı'

Geçtiğimiz aylarda Rakka ve Musul'da IŞİD kamplarını gezerek bir kitap çıkaran Alman gazeteci Jürgen Todenhöfer IŞİD'in dini bir soykırımı planladığını söyledi. Alman gazeteci Todenhöfer, IŞİD kamplarında kaldığı süre boyunca yanında 4 adet zehirli hap taşıdığını da belirtti.

Alman gazeteci Jürgen Todenhöfer Stern dergisine verdiği röportajda kendisine yöneltilen IŞİD propagandası yapma suçlamalarını, "Düşmanı ancak onu yeterince tanırsak yenebiliriz" diyerek yanıtladı. 

Todenhöfer "Oraya bu geziye karşı gelen oğlum Frederic ile birlikte gittik. Beni tehlikeli ortamda yalnız bırakmamak için geldi. Tehlikeyi çok iyi bildiğimizden yanımıza dört tane zehirli hap alarak gittik. Herhangi bir esir alınma durumumuza karşı, ölüm kararımızı IŞİD'e bırakmak iste medik. Ama hapları elime almamı gerektirecek bir an olmadı" dedi.

Dini soykırm planlıyorlar

IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi'nin verdiği yaşam güvencesi mektubu ile tehlikeli geziyi gerçekleştirdiklerini söyleyen Jürgen Todenhöfer, gördüklerinden sonra IŞİD'in dini temizlik aksiyonu planladığı endişesi taşıdığını söyledi. 

Todenhöfer, "Onlarla ilgili her şeyi bilmek zorundayız. Onlar soykırımı planlıyorlar. Şimdiye kadar insanlık tarihinde görülenleri gölgede bırakacak dini bir temizlik hareketi planlıyorlar" dedi.

Chatçı Jonh ile görüşmüş

Bir çok kafa kesme olayında cellat olarak bilinen İngiliz "Cihatçı John'a da rastladıklarını söyleyen Todenhöfer, "Gezi boyunca sık sık tartışmalarımız oldu. Özellikle "Cihatçı John" ile". Onlar için biz kanlı düşmandık" dedi. 

Alman gazeteci Jürgen Todenhöfer, gezisinde daha önce vaizlik yapan birinin orada yargıçlık yaptığını gördüğünü söylerken "Daha önceki yargıç dünya yasalarını Allah'ın yasalarından üstün tuttuğu için infaz edilmiş" dedi.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap