5 °C

Apple hisseleri rekor kırdı

Apple hisse değeri 100.53 dolara yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesinden kapanış yaptı

Apple hisseleri rekor kırdı

İSTANBUL - Apple hisseleri, yatırımcıların gelir büyümesinde hızlı başlangıç sağlayabilecek daha geniş ekranlı iPhone ve akıllı kol saati gibi yeni ürünleri beklemeleri ile 2012 yılındaki rekoru aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesinden kapanış yaptı. Apple hisseleri, gün içinde 100.68 dolara kadar yükseldikten sonra 100.53 dolardan kapanarak yeni bir rekora imza attı.

Haziran’da 1’e 7 oranında bölünen Apple hisseleri, o tarihten bu yana ilk defa 100 doların üzerinde işlem gördü. Apple hisseleri, en son Eylül 2012’de 100,78 dolarla gün içi rekoru, 100.30 dolar ile gün sonu rekoru kırmıştı. Apple hisseleri bu yıl yüzde 25 yükseldi. Apple akıllı telefonlarının 2007‘de ilk çıkışını takiben 7 katı değerlenen Apple hisseleri, iPhone 5’in piyasaya sunulmasının ardından şirketin Steve Jobs’un yokluğunda hit ürün fikirlerini tükettiği endişeleriyle bu yıl değerinin üçte birini kaybetti.

Ancak analistlerin iPhone’un bu yılın sonuna doğru piyasaya sunulmaya hazırlanan yeni sürümünün rekor satış gerçekleştireceği tahminleri ile genel olarak akış değişti.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.