Daha büyük iPad geliyor

Apple, son dönemde iPad satışlarında yaşanan düşüşün ardından yeni bir iPad modeli üzerinde çalışmaya başladı. 12.3 inç büyüklüğünde olması beklenen yeni iPad’in 2015 başında piyasaya sürülmesi bekleniyor

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Apple, şimdiye kadar ürettiği en büyük iPad’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 12.9 inç büyüklüğündeki yeni iPad 2015 yılının ilk çeyreğinde piyasada olacak. 

Bloomberg'e göre Apple, 2015'in ilk çeyreğinde 12.9 inç ekranlı iPad'i çıkaracak. The Wall Street Journal da bu yılın başında Apple'ın 13 inçten biraz daha küçük olan bir iPad modeli üstünde çalıştığını yazmıştı. Yeni akıllı telefon modeli iPhone 6’yı Eylül ayında tanıtması beklenen Apple, son dönemde iPad satışlarında yaşanan düşüşün ardından yeni bir iPad modeli üzerinde çalışmaya başladı. 

Apple ve üretim tedarikçileri hem iPhone hem de iPad’de daha büyük ekranları test ediyor. Apple son aylarda 4 inç’ten daha büyük akıllı telefon ekranı ve 13 inç’lik tablet ekranı talep etmiş durumda. Mevcut iPhone 5.4 inç, iPad 9.7 inç ve iPad mini de 7.9 inçlik ekrana sahip.

 

Etiketler