12 °C

Donetsk'te büyük patlama

Ukrayna'nın doğusunda Rusya yanlısı ayrılıkçıların kontrolündeki Donetsk kentinde büyük bir patlama oldu

Donetsk'te büyük patlama

KİEV - Ukrayna'nın doğusunda Rusya yanlısı ayrılıkçıların kontrolündeki Donetsk kentinde büyük bir patlama oldu. Patlamanın, kentteki bir kimya fabrikasında meydana geldiği açıklandı.

Donetsk Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Donetsk'te öğlen saatlerinde büyük bir patlama olduğu, ilk belirlemelere göre söz konusu patlamanın kentteki bir kimya fabrikasından kaynaklandığı bildirildi.

Kent genelinde duyulan patlama nedeniyle birçok evin camlarının kırıldığı, bazı evlerde hasar oluştuğu belirtildi. Görgü tanıkları, çok güçlü patlama nedeniyle kentteki Shakhtar Donetsk futbol kulübünün stadı Donbas Arena'nın camlarının da kırıldığını söyledi.

Yerel kaynaklar, patlamanın meydana geldiği kimyevi madde fabrikasında ayrılıkçılara ait silah deposunun bulunduğunu, patlamanın depoya mermi isabet etmesi nedeniyle meydana gelmiş olabileceğini ileri sürdü.

Konuya ilişkin hükümet ve ayrılıkçılardan herhangi bir açıklama yapılmazken, patlama sonrasında çıkan yangının neden olduğu duman kentin her tarafından görüldü.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.