28 °C

Google Chrome 4.1 yayımlandı

Yeni sürüm, dil çeviri fonksiyonuyla da ilgi çekecek

Google Chrome 4.1 yayımlandı

İSTANBUL - Google bugün, Chrome adlı tarayıcısının yeni beta sürümünü tanıttı.

Yeni sürüm, birtakım ek gizlilik ayarlarının yanı sıra, dil çeviri fonksiyonuyla entegrasyon gibi inovasyonları içeriyor.

Chrome'un, web sitesi ziyaretleri veya dosya indirme geçmişi ile ilgili olarak bilgisayarlarda iz bırakmayan, yani anonim olarak kullanım seçeneği sunan, hali hazırdaki 'incognito modu'na ek olarak, kullanıcılar artık Chrome'un 'Gizlilik Seçenekleri' penceresindeki 'İçerik Ayarları' bölümü üzerinden gizlilik ayarları konusunda daha da ayrıntılı kontrol imkanına sahip olacaklar.

Beta sürümle birlikte, kullanıcılar, her bir site için ayrı ayrı olacak şekilde, cookie, görseller, JavaScript, eklentiler ve açılır pencerelerin nasıl değerlendirileceği konusunda da kontrol imkanına sahip olacak.

Google'ın Münih'teki Mühendislik Direktörü Wieland Holfeder, tarayıcıların, bilgisayar kullanıcıları için bugün neredeyse en önemli yazılımlar haline geldiğini, Chrome ile üç temel prensipleri olan hız, güvenlik ve sadelik doğrultusunda çalışmaya devam ettiklerini kaydetti.

Yeni sürümle kullanıcılara internette arama yaparken gizlilikleri konusunda daha fazla seçenek ve kontrol imkanı sunduklarını belirten Holfeder, çeviri özelliğinin ise insanlar için hangi dilde yazılmış olursa olsun yeni ve çekici içeriklere ulaşmanın yolunu açmasını umduğunu ifade etti.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap