Husilere ait kışlalar vuruldu

Koalisyon güçleri Yemen'deki stratejik noktaları vurmaya devam ediyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin "Kararlılık Fırtınası" operasyonu kapsamında Yemen'de Husilere ait kışla ve mühimmat depolarını vurduğu bildirildi.

Aşiret kaynaklarından alınan bilgiye göre, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri "Kararlılık Fırtınası" operasyonu kapsamında, Husi Ensarullah Hareketi'nin başkent Sana, Sa'da ve Marib'deki askeri eğitim kışlaları ile füze bataryaları ve mühimmat depolarını bombaladı.

Görgü tanıkları, koalisyon uçaklarının, Husilerin kontrolünde bulunan başkent Sana'daki Özel Güvenlik Kuvvetleri'ne ait kışla ve çeşitli noktalardaki askeri hedefler ile Marib ilindeki "Mas Askeri Kışlası'nı vurduğunu belirtti.

Husi kaynakları ise koalisyon güçlerinin, Husilerin merkezi kabul edilen Sa'da vilayetine bağlı Dahyan bölgesindeki bazı hedefleri bombaladığını aktardı.

"Operasyon çok uzun sürmeyecek"

Öte yandan Yemen Dışişleri Bakanı Riyadh Yaseen, Suudi Arabistan liderliğinde ülkesindeki Husi milislere karşı yürütülen askeri harekatın haftalardan ziyade günlerle ifade edilebilecek bir sürede sona ereceğini tahmin ettiğini söyledi.
              
El Arabiya televizyonuna açıklamada buluna Yaseen, Perşemben günü başlayan askeri operasyonun birkaç gün mü, hafta mı, yoksa daha mı uzun süreceği sorusuna, "Operasyonun çok uzun sürmeyeceğini, günlerle ifade edilebilen bir süre kadar devam edeceğini tahmin ediyorum" dedi.

Etiketler