9 °C

IMF'den Ukrayna açıklaması

IMF Başkanı Lagarde, Ukrayna'nın reformlarından memnuniyet duyduğunu açıkladı

IMF'den Ukrayna açıklaması

WASHINGTON - Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, Ukrayna'nın reform sürecini desteklediklerini ifade ederek, bu ülkeyle planlanan "stand by" anlaşmasının gelecek haftalarda onaylanmasını beklediğini belirtti. 

IMF Başkanı Lagarde, Ukrayna Ekonomi Bakanı Pavlo Sheremeta, Maliye Bakanı Aleksandır Şlapak ve Ukrayna Ulusal Bankası Başkanı Stepan Kubiv ile görüştü. 

Lagarde, konuyla ilgili yazılı açıklamasında, görüşmede Ukrayna'da son dönemlerdeki ekonomik gelişmeleri ele aldıklarını belirterek, ekonomi politikadaki uygulamaların tamamlanmasının, IMF Yönetim Kurulu'nca "stand by" anlaşması teklifinin değerlendirilmesine olanak sağlayacağına işaret etti. 

Lagarde, Ukrayna'nın stand by anlaşması teklifinin, IMF Yönetim Kurulu tarafından gelecek haftalarda değerlendirmeye alınmasını beklediğini kaydederek, "Ukrayna hükümeti ve Ulusal Bankası tarafından şu ana kadar yürütülen reformlardan memnuniyet duyuyorum ve yetkilileri, program vasıtasıyla bu reform ivmesini devam ettirmeleri yönünde teşvik ediyorum" ifadesini kullandı. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.