16 °C

İngiltere'de maaşların dondurulması gündemde

Hemşireler ve ebelerin bulunduğu bir milyondan fazla çalışan, kendilerine vaat edilen maaş artışını alamamak tehlikesiyle karşı karşıya

İngiltere'de maaşların dondurulması gündemde

LONDRA - İngiltere'de krizin kamu sektöründeki maaşların "dondurulmasına" yol açabileceği belirtildi.

The Times gazetesinin haberinde, aralarında hemşireler, ebeler ve Milli Sağlık Sistemi'nin diğer bazı çalışanlarının bulunduğu bir milyondan fazla çalışanın, kendilerine vaat edilen maaş artışını alamamak tehlikesiyle karşı karşıya bulundukları kaydedildi. Doktorların maaş artışlarının da mümkün olduğu kadar küçük bir oranda tutulmasının beklendiği bildirildi.

Kamu sektörü çalışanlarının maaşlarının dondurulmasının ilk işaretlerinin görülmeye başlandığını öne süren The Times gazetesi, kamu sektöründe çalışan binlerce yöneticinin de maaşlarından dondurulması ya da çok küçük ücret zamlarıyla yetinmek zorunda kalmalarının beklendiğini yazdı. Gazete, bunun İngiltere'nin deflasyona girişinin ilk işaretlerini oluşturduğunu da öne sürdü.

Gazetenin haberinde özel şirketlerin büyük bölümünün de maaşların dondurulması hatta kesilmesi yolunda adımlar atmaya hazırlandıkları belirtilirken, Maliye Bakanı Alastair Darling'in de Parlamento ve kabinede de maaşların dondurulması uygulamasının başlatılması için baskı altında olduğunu söyledi.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap