10 °C

IŞİD Şaar doğalgaz sahasını ele geçirdi

Suriye'nin Şaar doğalgaz sahasını ele geçiren IŞİD örgütünün Esed güçleriyle çıkan çatışmalarda 200 askeri öldürdüğü, 65'ini de eser aldığı bildirildi

IŞİD Şaar doğalgaz sahasını ele geçirdi

HUMUS - Suriye'nin Humus kentindeki Şaar doğal gaz sahasını ele geçiren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü ile Esed güçleri arasındaki çatışmalarda 200 rejim askerinin öldürüldüğü, 65'inin de esir alındığı bildirildi.

Muhalif MASAR ajansının haberine göre, IŞİD terör örgütünün Humus kentine bağlı Tedmur ilçesinin doğu kesimlerinde yer alan Şaar doğal gaz sahasının kontrolünü sağladığı belirtildi.

IŞİD'in sahayı ele geçirmeden önce rejim güçlerine ait 8 kontrol noktasını etkisiz hale getirdiği ifade edilen haberde, IŞİD'in doğal gaz sahasını ele geçirene kadar 200 Esed askerini öldürdüğü ve 65 askeri de esir aldığı dile getirildi.

IŞİD'in söz konusu doğal gaz sahasında 6 tank ile aralarında füzelerin de yer aldığı çok sayıda askeri mühimmat ele geçirdiği dile getirilen haberde,  bölgede yaşanan çatışmalarda ise 40 IŞİD üyesinin rejim güçlerince öldürüldüğü aktarıldı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.