İslam Kalkınma Bankası ile işbirliğine gidiyor

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

 

 
CİDDE - Microsoft Kurucusu ve Bill ve Melinda Gates Vakfı Eş Başkanı Bill Gates, İslam Kalkınma Bankası (İKB) ile yoksul ülkelere yardım ve hastalıklara karşı mücadele alanında işbirliği yapacak.
İKB'da gerçekleştirilen görüşmeler sırasında taraflar arasında 5 yıllık işbirliği anlaşması imzalandı. Bu anlaşmaya göre, İslam Kalkınma Bankası ile Bill ve Melinda Gates Vakfı ziraat alanında, çocuk felci ve sıtma hastalıklarına karşı mücadelede işbirliği gerçekleştirilecek.
İKB Başkanı Ahmed Muhammed Ali, yaptığı açıklamada, bu alanda yapılacak işbirliğinin yeni kaynak sağlamak, gıda güvenliği, çocuk felci ve sıtma ile mücadele için olumlu bir adım olacağına inandığını söyledi.
İKB'nin üye ülkelerde daha aktif olabilme ve başarılı işlere imza atabilme yönünde yeni yaklaşımlar sergilediğini belirten Ali, özellikle Pakistan, Afganistan ve Nijerya'da yüksek düzeyde çocuk felci hastalıklarına rastlandığına dikkati çekti.
Başkan Muhammed Ali ayrıca Gates vakfı ve Pakistan işbirliği ile çocuk felcine karşı mücadele amaçlı atılacak adımlar için yardım paketi oluşturulacağını bildirdi.
Bill Gates ise İslam Kalkınma Bankası ile yapılacak olan çalışmalardan son derece umutlu olduğunu kaydetti.
 
Bu konularda ilginizi çekebilir