25 °C

Mursi'nin davası 2 Haziran'a ertelendi

Darbeyle görevinden uzaklaştırılan Mısır Cumhurbaşkanı Mursi ve 35 kişinin, "casusluk" suçlamasıyla yargılandığı davanın duruşması 2 Haziran'da görüşülecek

Mursi'nin davası 2 Haziran'a ertelendi

KAHİRE - Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve 35 kişinin, "casusluk" suçlamasıyla yargılandığı davanın duruşması 2 Haziran'a ertelendi.

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Kahire'nin doğusundaki Polis Akademisi binasında 8'incisi düzenlenen duruşmada mahkeme heyeti, geri kalan şahitlerin dinlenmesi ve delil dosyasında bulunan görüntülerin izlenmesi için duruşmanın 2 Haziran'a ertelenmesine karar verdi.

Mahkeme heyetinin "soruşturmanın gizliliği ve ulusal güvenliği korumak" gerekçesiyle tanıkların dinlendiği celselerin gizli yapılması kararı dolayısıyla duruşma hakkında ayrıntılı bilgi bulunmuyor. 

Kahire Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, 22'si tutuklu, 14'ü firari 36 kişi, yurtiçi ve yurtdışında terör örgütleri ile iş birliği yaparak ülkede "terör ve yıkım gerçekleştirmek" suçlamalarıyla yargılanıyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap