4 °C

Rusya: Kimyasal saldırı bulgusuna rastlanmadı

Rus ordusundan yapılan açıklamada, "Duma'da herhangi bir kimyasal saldırı bulgusuna rastlanmadı. Yaralılarda kimyasal zehirlenme izi yok." denildi.

Rusya: Kimyasal saldırı bulgusuna rastlanmadı

Rus ordusundan, Suriye'nin başkenti Şam'a bağlı Doğu Guta'da gerçekleştirildiği iddia edilen kimyasal saldırıya ilişkin açıklama yapıldı.

Çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği iddia edilen saldırıyla ilgili Rusya ordusundan yapılan açıklamada, "Duma'da herhangi bir kimyasal saldırı bulgusuna rastlanmadı. Yaralılarda kimyasal zehirlenme izi yok." denildi.

Sputnik'te yer alan haberde, açıklamada, "Ateşkes izleme merkezinin radyasyon, kimyasal ve biyolojik savunma uzmanları ile sağlık personelinden oluşan grubu, 9 Nisan günü, kimyasal silahın kullanıldığı iddia edilen Suriye'nin Duma kentinde incelemelerde bulundu" dendi.

İnceleme sonuçlarının herhangi bir kimyasal madde izinin olmadığını gösterdiğini kaydeden merkez, "Ateşkes izleme merkezinin askeri hekimleri, Duma'daki sağlık kuruluşunu ziyaret etti. Buradaki hastalarda kimyasal zehirlenme belirtileri veya kimyasal madde etkileri tespit edilmedi" diye ekledi.

Beyaz Miğferler'in verdiği bilgilerin ve sosyal medya üzerinden yaydığı ‘kimyasal saldırı kurbanları' ile ilgili görsellerin "uydurma ve varılan ateşkesi bozma çabasından başka bir şey olmadığını" kaydeden merkez, "Batı ülkelerinin temsilcilerinin, terörist ve militanların bu arsız suç ortaklarının yalanına inanması şaşkınlık yaratıyor" dedi.

Putin, Merkel ile Suriye ve Ukrayna'yı görüştüPutin, Merkel ile Suriye ve Ukrayna'yı görüştü

Trump'tan Suriye açıklaması: 48 saat içinde büyük kararlar alacağızTrump'tan Suriye açıklaması: 48 saat içinde büyük kararlar alacağız

Rusya'dan kimyasal saldırı iddialarıyla ilgili açıklamaRusya'dan kimyasal saldırı iddialarıyla ilgili açıklama

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.