18 °C

"Trump, yeni Ekonomi Başdanışmanını seçti"

ABD Başkanı Trump'ın, ithal çelik ve alüminyuma ek vergi getirme kararı nedeniyle istifa eden Ekonomi Başdanışmanı Gary Cohn'un yerine, Microsoft ve General Motors'un eski yöneticisi Chris Liddell'ı getirmeyi planladığı bildirildi.

Trump, yeni Ekonomi Başdanışmanını seçti

ABD Başkanı Donald Trump'ın, ithal çelik ve alüminyuma ek vergi getirme kararı nedeniyle istida eden Ekonomi Başdanışmanı Gary Cohn'un yerine, Microsoft'un eski yöneticisi Chris Liddell'ı getirmeyi planladığı bildirildi.

Bir Beyaz Saray yetkilisi, Trump'ın Cohn'un yerine Liddell'ı getirme planıyla ilgili medyada çıkan haberleri doğruladı.

Yetkili, Microsoft ve General Motors'un eski yöneticisi Liddell'ın birçok büyük şirketin yönetiminde yer aldığını ve bu deneyiminin kendisini ideal bir aday haline getirdiğini söyledi. 59 yaşındaki Liddell'ın, bilgi teknolojisi ve elektronik sağlık kayıt sistemi gibi alanlarda hükümetle birlikte yürüttüğü çalışmaların da, Beyaz Saray'da saygı yarattığı bildirildi.

Goldman Sachs'ın eski başkanlarından Gary Cohn, ithal çelik ve alüminyuma getirilmesi planlanan gümrük tarifeleri konusunda yaşanan görüş ayrılığı nedeniyle geçen hafta istifa etmişti.

Vergi kararının arkasındaki isimlerden biri olan Trump'ın ticaret danışmanlarından Peter Navarro ise, aday olmadığını söylemişti.

Çelik ve alüminyum kararı ABD'de istifa getirdiÇelik ve alüminyum kararı ABD'de istifa getirdi

 

Kaynak: Reuters

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap