5 °C

Trump'ın mitinginde başörtülü kadın salondan çıkarıldı

ABD'de Cumhuriyetçi başkan adaylarından Trump'ın konuşmasını protesto etmek için ayağa kalkan başörtülü kadın salondan çıkarıldı.

Trump'ın mitinginde başörtülü kadın salondan çıkarıldı

Kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerine Cumhuriyetçi Parti'nin adayı olarak girmek için çalışmalarını sürdüren ve İslam karşıtı açıklamalarıyla gündeme gelen Donald Trump, North Carolina'daki mitinginde, Suriyeli mültecilerin IŞİD ile ilişkili olduğunu" iddia etti.

"Dışarı, dışarı" diye tempo tuttu

Bunun üzerine adının Rose Hamid olduğu belirtilen başörtülü kadın, ayağa kalkarak sessiz protesto gerçekleştirdi. Trump taraftarları Hamid'e karşı "Dışarı, dışarı" diye tempo tuttu. Daha sonra Hamid, "etrafı rahatsız ettiği" gerekçesiyle polis eşliğinde salondan dışarı çıkarıldı.

trump_basortu.jpg

Rose Hamid salondan böyle çıkarıldı

Trump'ın herhangi bir müdahalede bulunmadığı olaydan sonra seçim ofisinden de bir açıklama yapılmadı.

CNN'e telefonla bağlanan Hamid, "Bu çirkin olay çok hızlı gerçekleşti ve gerçekten korkutucuydu. Muhtemelen bu toplantıya katılan Trump taraftarları Müslüman biriyle hiç karşılaşmamıştır, ben en azından bir Müslüman ile karşılaşsınlar diye buraya geldim" dedi.

'Selam. Barış için geldim'

Hamid, üzerinde "Selam. Barış içinde geldim" yazan bir tişörtle yerine oturduğunu ve protestosunun planlı olmadığını anlattı.

Toplantının güvenliğinden sorumlu polis şefi CNN'e, "Toplantıda etrafa rahatsızlık verecek herhangi bir davranışı yapan kişiler salondan çıkarılır" diye konuştu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.