5 °C

Ukrayna ordusuna ait uçak düşürüldü

Ukrayna'nın doğusunda Donetsk bölgesinde Rusya yanlısı ayrılıkçılar Ukrayna ordusuna ait uçak düşürdü

Ukrayna ordusuna ait uçak düşürüldü

KİEV - Ukrayna basınında çıkan haberlere göre, Donetsk bölgesi Kharchızska kasabası yakınlarında Rusya yanlısı ayrılıkçılar Ukrayna ordusuna ait bir uçağı düşürdü.

Bölge halkından görgü tanıklarının anlattıklarına dayandırılarak verilen haberde, 7-8 kişinin vurulan uçaktan paraşütle atladığının gözlemlendiği kaydedildi.

Uçağın savaş veya kargo uçağı olduğuna dair bilgi verilmezken, tek taraflı olarak bağımsızlıklarını ilan eden "Donetsk Halk Cumhuriyeti" yetkilileri henüz olayı doğrulamadı.

Donetsk'te 19, Lugansk'ta 1 kişinin hayatını kaybetti

Ukrayna'nın doğusunda, Ukrayna ordusu ile Rusya yanlısı ayrılıkçılar arasındaki çatışmalarda Donetsk'te 19, Lugansk'ta 1 kişinin hayatını kaybetti.

Donetsk Kent Meclisi Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamada, ordu ile ayrılıkçılar arasında çıkan çatışmalarda son 24 saatte 19 sivilin yaşamını yitirdiği, 31 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Lugansk Kent Meclisi Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamada ise son 24 saatte 1 sivilin yaşamını yitirdiği, 10 kişinin de yaralandığı kaydedildi. Açıklamada, 4 ev ile işyerinin top mermisiyle isabet alması sonucu yıkıldığı veya tahrip olduğu bildirildi.

Ukrayna ordusu, ülkenin doğusundaki ayrılıkçı hareketi bastırmak için aylardır operasyonlar düzenliyor. Donetsk ve Lugansk civarında yoğunlaşan çatışmalar sivil kayıplara neden oluyor. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap