15 °C

Yıldırım ile ABD Başkan Yardımcısı görüştü

Başbakan Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Pence ile telefonda görüştü. Görüşmede, ikili iş birliğinin gelecek dönemde yoğunlaştırılması ve yanlış anlaşılmaların giderilmesi hususunda mutabık kalındı.

Yıldırım ile ABD Başkan Yardımcısı görüştü

Başbakan Binali Yıldırım, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile telefonda görüştü.

Samimi bir ortamda gerçekleşen telefon görüşmesinde, başta askeri, güvenlik ve terörle mücadele alanlarında olmak üzere müttefiklik ve ortaklık temelinde ikili iş birliğinin gelecek dönemde yoğunlaştırılması ve yanlış anlaşılmaların giderilmesi hususunda mutabık kalındı.

Görüşmede, ABD Başkan Yardımcısı Pence Türkiye-ABD ilişkileri için "yeni bir gün" ifadesini kullandı.

Pence ayrıca bugün Suriye nin El Bab bölgesinde şehit düşen Türk askerleri için taziye ve başsağlığı dileklerini ileterek, terörle mücadelede Türkiye nin yanında yer alacaklarının altını çizdi.

Başbakan Yıldırım da Pence e taziye dilekleri için teşekkür etti ve üstlendiği yeni görev vesilesiyle kutladı. Yıldırım görüşmede, Türkiye nin bazı bölgesel konulardaki tutumunu, yeni yönetim ile yakın iş birliği içerisinde çalışma arzu ve iradesini dile getirdi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız. Daha önce üye olmadıysanız lütfen üye olunuz.
Giriş Yap Üye Ol!
  • Yaman altay Başbakan Yıldırım ve Abdullah Gül bu ülkenin en büyük değeridir özellikle bu dönemde Başbakan Yıldırım'ın bu soğukkanlı esprili havayı germeyen yumuşak esnek özelliği Türkiye için büyük şans dır.

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.