Yılın adamı Zuckerberg

Time dergisi, Facebook'un kurucularından Mark Zuckerberg'i yılın adamı seçti.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANKARA - Time dergisi, Facebook'un kurucularından Mark Zuckerberg'i yılın adamı seçti.

Gizli ABD belgelerini yayınlayarak dünyayı sarsan Wikileaks internet sitesinin arkasındaki adam Julian Assange, Time dergisinin Yılın Adamı anketinde en çok oyu alan kişi olmuştu.

Ancak Time Dergisi editörleri Yılın adamı olarak Zuckerberg'i seçti.

Yılın adamını seçmek için 1 milyon 249 bin 425 oy kullanıldı. Bu oylardan 382 binini son günlerin en popüler adamı Assange aldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 148 bin 383 oyla ikinci sırada yer aldı.

Ancak Assange, her alanda birinci gelmedi. Wikileaks'in kurucusu, sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta, pop müziğin son yıllarda parlayan yıldızı Lady Gaga'nın gerisinde kaldı. Lady Gaga, Facebook'ta 65 binin üzerinde oy alırken Assange 45 bin kadar oy aldı.

Okuyucuların en çok oy verdikleri 10 aday şöyle: Julian Assange, Recep Tayyip Erdoğan, Lady Gaga, Jon Stewart ve Stephen Colbert, Glen Back, Barack Obama, Steve Jobs, Şilili Madenciler, İşsiz Amerikalı, Mark Zuckerberg.

Diğer adaylar ise şunlardı: Liu Şiaobo, Sarah Palin, David Cameron, Hu Jintao, Robert Gates, İmam Faysal Abdürrauf, Nancy Pelosi, Craig Venter, Arne Duncan, (Elizabeth Warren, Mary Shapiro ve Sheila Bair), David ve Charles Koch, LeBron James, Jonethen Franzen, Tony Hayward, Hamid Karzai.

 

Bu konularda ilginizi çekebilir