9 °C

Başarılı öğrencilerin yaz tatili Türk Kızılayı'ndan

Türk Kızılayı, kendi imkanlarıyla tatil yapamayan başarılı öğrencileri yaz aylarında gençlik kamplarında ağırlayacak

Başarılı öğrencilerin yaz tatili Türk Kızılayı'ndan

ANKARA -Türk Kızılayı, kendi imkanlarıyla tatil yapamayan başarılı öğrencileri Ankara Çamkoru ve İstanbul Heybeliada'daki gençlik kamplarında ağırlayacak. 

Türk Kızılayı yetkililerinin verilen bilgiye göre, yaz tatilinin başlamasıyla yoğun ders programları ve sınavları geride bırakacak öğrenciler, gençlik kamplarında buluşacak. 

Gençlik kamplarında, kendi olanaklarıyla tatil yapamayan başarılı öğrencilere, yaratıcı, eğitici ve dinlendirici etkinliklerle dolu tatil imkanı sunulacak.  

Öğrenciler, gençlik kamplarında onar günlük sürelerle misafir edilecek.  

Heybeliada ve Çamkoru'da tatil imkanı 

Türk Kızılayı, 2014 yılı yaz döneminde, Ankara Çamkoru'da 540, İstanbul Heybeliada ise 720 öğrenciyi ağırlayacak.  

Gençlik kamplarına katılmak isteyen öğrenciler, başvurularını Türk Kızılayı şubelerine yapacak. 

Dünya gençliği de yararlanacak 

Ülkenin gençlerini kamplarında misafir ederek, onların gelişimine katkı sağlayan Türk Kızılayı, dünya gençliğini de kucaklayacak. Uluslararası devre, bu yıl da Heybeliada Gençlik Kampında gerçekleştirilecek. 

Türk Kızılayı kampları, öğrencilere tatil yapmanın yanı sıra spor, sanat ve eğitim alanlarında da becerilerini ortaya çıkarma imkanı sunuyor. 

Öğrenciler, kamplarda, lider öğretmenler eşliğinde müzik, halkoyunları, resim, el sanatları, sportif faaliyetler, ilkyardım dallarında branşlara ayrılarak etkinlikler hazırlıyor. 

Gençlik kamplarında tatillerini dolu dolu geçiren öğrencilere, Türk Kızılayı uzmanlarınca ilkyardım ile HIV-AIDS ve Kızılay'ın faaliyetleri konusunda bilgilendirici eğitimler de veriliyor. 

Kamp ateşi yakılıyor 

Kamplarda her devrenin son akşamında öğrenciler için "Ateş Gecesi" düzenleniyor. Son gün kamp ateşi yakarak etrafında çember oluşturan öğrenciler, halkoyunları ve skeçler sergiliyor. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.