26 °C

Geleceğin inovatif sektörel uzmanları yetiştiriliyor

Özyeğin Üniversitesi İşletme Enstitüsü Programları öğrencilerini sektörlerde uzmanlaştırıyor

Geleceğin inovatif sektörel uzmanları yetiştiriliyor

Özyeğin Üniversitesi İşletme Enstitüsü, öğrenci adayları ile akademisyenleri buluşturan Tanıtım Günleri’nin ilkini geçtiğimiz günlerde İstanbul Swissotel’de düzenledi. Tanıtım Günleri 16 Mayıs ve 20 Haziran tarihlerinde Swissotel’de MBA ve FERM için saat 11.00; EMBA ve MaENT içinse 14.00’ te tekrarlanacak. 
 
İşletme Enstitüsü’nde İşletme Yüksek Lisans Gece MBA Programı, Yöneticiler için İşletme Yüksek Lisans Programı (EMBA), Finans Mühendisliği ve Risk Yönetimi Yüksek Lisans Programı (FERM) ve Girişimcilik Yüksek Lisans Programı (MaENT) yer alıyor.  
 
İş dünyası ile olan ilişkiler, Üniversite bünyesinde yer alan Finans Mühendisliği Merkezi, Girişimcilik Merkezi ve Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezlerinde sürdürülen eğitim ve araştırmalar ile güçlendiriliyor.  İşletme Yüksek Lisans Gece MBA Programında öğrencilere Perakende Sektörü ve Gayrimenkul Sektörü için sektörel uzmanlaşma opsiyonları sunuluyor.  
 
Zorunlu derslerin yanı sıra geniş bir yelpazede işletmenin tüm alanlarını kapsayan seçmeli derslerde güncel bilgi ve gelişmeler alanlarında uzman öğretim üyeleri tarafından öğrencilerle paylaşılıyor. Öğrencilerin karar verme ve yönetim becerileri seminer ve atölye çalışmaları ile geliştiriliyor.  Programlarda lider şirketlerden gelen misafir öğretim görevlileri akademi ve iş dünyası arasında köprü görevi üstleniyorlar. 
 
Derslerde simülasyonlar, oyunlar, vaka çalışmaları, internet kaynakları ile en yeni eğitim teknolojilerinden yararlanılıyor.  Harvard Business School, HBXCoRE programı işbirliği ile erken kayıt yaptıran öğrencilere, yaz döneminde HBXCoRE on-line programına ücretsiz kayıt fırsatı ve program çerçevesinde alınan dersleri MBA programında saydırma fırsatı sunuluyor.
 
Ayrıca, sektör ve şirketlere özel tasarlanmış Yönetici Eğitimi ve Sertifika programlarını başarıyla tamamlayan öğrenciler, dilerlerse eğitimlerine diploma programları ile devam edebiliyor ve sertifika programında aldıkları dersleri, diploma programlarının mezuniyet yükümlülüklerine saydırabiliyorlar.