Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi başvuruları başladı!

Jandarma Genel Komutanlığı'nın muvazzaf subay ve astsubay ihtiyacının karşılanması maksadıyla, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığına 483 erkek ve 40 kadın olmak üzere toplamda 523 öğrenci temini yapılacak. Adaylar başvurularını 5-25 Temmuz arasında, konu ile ilgili internet adresinden, JSGA Başkanlığı Personel Temin Sistemi'nden e-Devler kullanarak yapabilecek.

AA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu'na 283 erkek ve 40 kadın öğrenci, Güvenlik Bilimleri Fakültesi'ne ise 200 erkek öğrenci alınacak.

Adaylar, teminle ilgili detaylara, www.jandarma.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nın https://kamuilan.sbb.gov.tr adreslerinde yer alan '2024 Yılı JSGA Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu Başvuru Kılavuzu' ile ulaşabilecek.

Adaylar, başvurularını 5-25 Temmuz arasında https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi, JSGA Başkanlığı Personel Temin Sistemi (PTS) üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapabilecek. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacak.

Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesi, sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular PTS'den ilan edilecek.