24 °C

Bodrum Müzik Festivali'nde "Müzik ve Edebiyat"

Bodrum Müzik Festivali bu yıl Jehan Barbur ve Onur Behramoğlu ile "Müzik ve Edebiyat"a da ev sahipliği yapacak. Etkinlikler 14 – 15 Ağustos tarihlerinde 19.30'da Gümüşlük Akademisi'nde gerçekleştirilecek.

Bodrum Müzik Festivali'nde Müzik ve Edebiyat

Bodrum Müzik Festivali bu yıl Jehan Barbur ve Onur Behramoğlu ile "Müzik ve Edebiyat"a da ev sahipliği yapacak. Etkinlikler 14 - 15 Ağustos tarihlerinde 19.30'da Gümüşlük Akademisi'nde gerçekleşecek.

Şair, yazar Onur Behramoğlu, modern Türk ve dünya şiirinin önde gelen isimlerini anlatmak, onları resim, roman, müzik ve felsefedeki yansımalarıyla göstermek için 14 Ağustos'ta Gümüşlük Akademisi'nde olacak. Festival katılımcılarına Charles Baudelaire, Pablo Neruda, Kavafis, Füruğ Ferruhzad, Nâzım Hikmet, Victor Jara, Léo Ferré, Patti Smith, Arvo Pärt, Fazıl Say, Joseph Haydn, Pablo Picasso, Jacques Lacan ve Turgut Uyar'ın peşinde bir söyleşi sunacak.

"Müzik ve Edebiyat" etkinliklerinin ikincisi, 15 Ağustos akşamı Gümüşlük Akademisi'nde vokal, şarkı sözü yazarı ve şair Jehan Barbur ile gerçekleşecek. Kendi yazdığı şarkılarıyla tanınan sanatçı, sinema filmleri, sahne eserleri ve diziler için de besteler kaleme alan, Baba Öyküler adlı özel bir gerçek öyküler derlemesine imza atan Barbur, ilk kitabı Çatıdaki Çimenler, Sen'e Yazılar'la edebiyat dünyasına giriş yapmıştı.

Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali'nin 12 yıllık mirasını devralan Bodrum Müzik Festivali, Doğuş Grubu, Audi ve D-Marin ana sponsorluğuyla 12-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında konserlere, klasik müzik etrafında şekillenen sinema, çağdaş sanat, edebiyat, çocuk atölyeleri, gastronomi gibi farklı disiplinlerden deneyimlere ve klasik müzikle iç içe geçen rehberli turlara, Bodrum'un simgesel mêkanlarında ev sahipliği yapacak.

Mobilet iOS ve Android uygulamaları ile mobilet.com üzerinden alınabilen festival biletlerinin tüm gelirleri Tohum Otizm Vakfı'na ve Bodrum Sağlık Vakfı'na bağışlanıyor.

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.