15 °C

Altyapı atılımı tamam, sıra üretim devriminde

Türkiye'nin altyapı yatırımlarında önemli bir devrim yaptığını belirten Socar Türkiye CEO'su Yavuz, artık bunu üretim hamlesiyle taçlandırması gerektiğini söyledi.

Altyapı atılımı tamam, sıra üretim devriminde

23232.jpg

Türkiye dört yıllık seçimsiz bir döneme girdi. Sanayicinin Hükümetten beklentisi bu süreçte bir süredir ertelenen yapısal reformların hayata geçirilmesi. Socar Türkiye CEO’su Kenan Yavuz bu dönemin önemine dikkat çekiyor ve “Türkiye altyapı yatırımlarında önemli bir devrim yaptı, enerji köprüsü ve üssü olma yolunda stratejik adımlar attı... Artık bunu üretim hamlesiyle taçlandırmalı. Yeni reform paketinde Türkiye’nin ara malı üretimine odaklanması lazım. Türkiye’nin taşeronlaşmasına, fasonlaşmasına sebep olan ithalat lobisiniz kurduğu tuzakları bozmamız lazım” diyor.

Türkiye’nin karayolları, demiryolları, havayollarında büyük ataklar yaptığını belirtiyor Yavuz ve şunları söylüyor: “Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu da bittiğinde Marmaray ve İstanbul İzmir Otobanı ile Hazar Transit koridoru hayata geçmiş olacak. İpekyolu üzerinde yeni yatırım fırsatları çıkacak, lojistik anlamda büyük fırsatlar çıkacak, Çin’den Brüksel’e kadar bir hat oluşacak...

yazar_yazi.png

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.