10 °C

Avdagiç: Tüketiciye nefes, işletmeye kaynak, istihdama destek

İTO Başkanı Avdagiç, “Kredi kart borcuna taksit tüketiciye nefes, 22 milyar lira kredi 350 bin işletmeye kaynak, SGK prim desteği istihdama güç, bunların hepsi ise 2019’a ekonomide güçlü bir başlangıç demektir” dedi.

Avdagiç: Tüketiciye nefes, işletmeye kaynak, istihdama destek

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, ekonomiye yönelik olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün açıkladığı tedbirler için, “Cumhurbaşkanımızın açıklamalarının özeti; tüketiciye nefes, işletmeye kaynak, istihdama destektir.” dedi.

Avdagiç, yaptığı yazılı açıklamada, şunları söyledi:
“Kredi kart borcuna taksit tüketiciye nefes, 22 milyar lira kredi 350 bin işletmeye ciddi bir kaynak, SGK prim desteği istihdama güç, bunların hepsi ise 2019’a ekonomide güçlü bir başlangıç demektir. Biriken kredi kartı borcunu taksitlendiren tüketicinin büyük bir moral bulmasının yanı sıra bunun bereketi üretime de yansıyacak, piyasalar hareketlenecektir. İş dünyası olarak önce sosyal sebeple sonra ekonomiyi hızlandıracak olması yönüyle, tüketicinin alım gücünü artıracak her türlü tedbirin yanındayız. Çünkü tüketim olmadan ne üretimimiz olur ne de moralimiz. Bu bütüncül paket için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve ekonomi yönetimine teşekkür ediyoruz.”

Kredi kartı borcu yapılandırmasında detaylar belli olduKredi kartı borcu yapılandırmasında detaylar belli oldu

Kredi kartı borçlarına yapılandırmaKredi kartı borçlarına yapılandırma

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap