11 °C

Bostancı: Bu çılgın parti muhakkak bitecek

Piyasadaki sert dalgalanmaları değerlendiren AK Parti Grup Başkanı Bostancı, "Dolar çılgın bir partide kendinden geçme hali içinde, ancak bu çılgın parti muhakkak bitecek" dedi.

Bostancı: Bu çılgın parti muhakkak bitecek

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, doların çılgın bir partide kendinden geçme hali içinde olduğunu söyleyerek, "Derinlik sarhoşluğu gibi sürekli başkalarının katılımıyla akıldan ipini koparmış bir şekilde gidiyor. Ancak bu çılgın parti muhakkak bitecek yine ekonomi kendi gerçekliğine dönecek." dedi.

Twitter üzerinden değerlendirmede bulunan Bostancı, şunları söyledi:  "Toplumsal algı"daki bozulmanın önemli bir kısmını "içeride dışarıda" manipülatif hareketler oluşturur. Eğer doğrudan toplumun kendisi bu manipülasyonları reddetme yönünde bir tavır sergilerse "manipülatör" kendi zayıf girişimiyle baş başa kalır.

Türkiye'nin "anlık, ve kimin kazanıp kimin kaybedeceğinin asla kestirilemeyeceği" paritelerine bakarak davranmak yerine uzun dönemli paritelere bakarak TL'nin kazandırma gücünü görmek doğru ekonomik tutumlar için önemlidir.

Dolar şimdi çılgın bir partide kendinden geçme hali içinde. Derinlik sarhoşluğu gibi sürekli başkalarının katılımıyla akıldan ipini koparmış bir şekilde gidiyor. Ancak bu çılgın parti muhakkak bitecek yine ekonomi kendi gerçekliğine dönecek.

O gün kaybedenlerden olmamak için her "çılgınlık" gibi bu çılgınlığa da dışarıdan bakmak yerinde olur. Türkiye'nin geçmiş tecrübeleri, üretim kapasitesi, imkanları, potansiyeli ve aklı üzerine analitik muhakeme sahibi olanlar şüphesiz bu dönemsel "halisünasyonlara" kapılmayacaklardır."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.