10 °C

EMD'den Alaattin Aktaş'a Ekonomi Köşe Yazısı Ödülü

EMD'nin düzenlediği '2016 Altın Kalem Ekonomi Basını Başarı Ödülleri'nde Ekonomi Köşe Yazısı ödülünü Dünya Gazetesi Yazarı Alaattin Aktaş aldı.

EMD'den Alaattin Aktaş'a Ekonomi Köşe Yazısı Ödülü

Ekonomi Muhabirleri Derneği'nin (EMD) düzenlediği '2016 Altın Kalem Ekonomi Basını Başarı Ödülleri' sonuçlandı. DÜNYA yazarı Alaattin Aktaş 'TÜİK'ten İnanılmaz Hata' başlıklı yazısıyla Ekonomi Köşe Yazısı dalında ödüle layık görüldü.

EMD'den yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin gündemine oturan haberlerin ödül için yarıştığı Altın Kalem için jüri, ödüle aday çalışmaları değerlendirirken, haberin, röportajın veya programın kamuoyunda tartışılması veya var olan bir süreçte değişikliğe yol açması kriterini dikkate aldı.

Habertürk Ekonomi Müdürü Yavuz Barlas, Sabah Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, Hazine Müsteşarlığı Basın Müşaviri Ayten Gök, DÜNYA Ankara Haber Müdürü Hüseyin Gökçe ve EMD Yönetim Kurulu Üyesi Erdinç Çelikkan'dan oluşan jüri, 1 Ocak-31 Aralık 2016 tarihlerinde yayınlanan haberleri değerlendirdi. Altın Kalem Ödülleri, gazete, dergi, televizyon, radyo, internet gibi herhangi bir yayın organında yayımlanan haber ve programları kapsadı. Altın Kalem ödül töreni, 2 Ağustos'ta Ankara Wyndham Otel'de Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin katılımıyla yapılacak.

Ödül alan gazeteciler

Ekonomi Köşe Yazısı: TÜİK'ten İnanılmaz Hata - Alaattin Aktaş (DÜNYA)

Ekonomi Gazete Haberi (Ulusal): Köprü ve Otoyollarda Milyarlık Kaçak - Deniz Çiçek (Habertürk)

Ekonomi Gazete Haberi (Yerel): Maden Bitince Turizm Başlar - Tuğçe Doğaneli Kamacı (Ege Telgraf gazetesi) ,

Ekonomi Ajans Haberi: Kuru Göz Damlasıyla 100 Milyon Liralık Zarar - Özcan Yıldırım (AA)

Televizyon Haberi-Röportaj: Asgari Ücret Vergi Dilimi Tartışması - Ahmet Ergen (NTV)

İnternet Gazeteciliği Ekonomi Haberi: İnsanlığı Kurtaracak Memba Uzayda - Fatma Gökcen Tuncer (Bloomberg HT)

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.