18 °C

İZBEP’te en yüksek hacimli işlem gerçekleşti

İzmir Ticaret Borsası Elektronik Ürün Senedi Platformu'nda (İZBEP) açılışından bu yana en yüksek hacimli işlem önceki Çarşamba günü gerçekleşti.

İZBEP’te en yüksek hacimli işlem gerçekleşti

İZMİR(DÜNYA)

İzmir Ticaret Borsası Elektronik Ürün Senedi Platformu'nda (İZBEP) açılışından bu yana en yüksek hacimli işlem önceki Çarşamba günü gerçekleşti. ELİDAŞ’ta (Ege Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş.) oluşturulan elektronik ürün senetlerinin (ELÜS) işlem gördüğü platformda, Birpaş Birlik Pamuk Sanayi A.Ş.’e ait 293 adet ELÜS (293 balya ve 64,5 ton) Uz Pamuk Ticaret Ve Tekstil Sanayi A.Ş. tarafından satın alınarak el değiştirdi. İlgili alım satıma aracılık işlemi ise Deniz Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Pamuk Ajanı Bülent Uçak tarafından gerçekleştirildi. 

İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, İZBEP’in 22 Mart 2013 tarihinde ELİDAŞ ile eş zamanlı olarak açıldığını anımsatarak, ELİDAŞ depolarının doluluk oranının yüzde 50’ye ulaşmasının sevindirici bir gelişme olduğunu kaydetti. Kestelli, “İZBEP’te kuruluşundan bu yana en yüksek hacimli işlemi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  İşlemlerin bu yıl ve gelecek yıl giderek artmasını diliyoruz” diye konuştu.

İzmir Ticaret Borsası Meclis Başkanı ve ELİDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Barış Kocagöz, İZBEP’in , İzmir Ticaret Borsası ve ELİDAŞ ortaklarının Türk tarımına yaptığı büyük bir katkı olduğunu vurgulayarak, “İZBEP, tekstil sanayi için önemli bir platform. Platform ile ilgili düzenleme ve geliştirme çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Bu çalışmalar sonucunda işlem hacmi, giderek yükselecek” dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap