14 °C

Rus otomobil üreticilerinden TL kararı

Rus otomobil üreticileri Türkiye ile parça ticaretinde dolar yerine yerel para birimlerini kullanma kararı aldı. Rusya Ticaret Bakanı Manturov, bu kararın yakın bir zamanda uygulanmaya başlanacağını duyurdu.

Rus otomobil üreticilerinden TL kararı

Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, Sputnik'e verdiği röportajda, Rus otomobil üreticisi şirketlerin Türkiye ile parça ticaretinde Türk Lirasıyla ödeme yapıp yapmadığı sorusu karşısında şunları söyledi:

"Üreticilerimizin yerel para birimlerine geçip geçmediğini net olarak söylemem. Zira üreticilerimizin sayısı çok fazla. Fakat bir ay önce bir dizi meslektaşımızla yaptığımız görüşmelere göre, üreticilerimiz yakın bir zamanda (yerel para birimleri üzerinden ticarete) geçmeye hazırlanıyor."

Türk üretici şirketlerin şu anda ticarette yerel para birimlerine memnuniyetle geçtiğini söyleyen Manturov, "Yerel para birimlerine geçilmesi her zaman riskten korunmanıza yardımcı olur. Lira zayıfladı, ruble de biraz zayıf. (Yerel para birimlerine geçilmesi) bizim için rahat olacak" diye ekledi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap