TOKİ, BDDK hizmet binasını ihaleye açtı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), BDDK hizmet binasının arsa satış karşılığı gelir paylaşımı işi için ihale ilanına çıktı

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANKARA - TOKİ, Uluslararası Finans Merkezi'nde yapılacak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) hizmet binasının arsa satış karşılığı gelir paylaşımı işi için ihale ilanına çıktı. 

TOKİ'nin konuya ilişkin ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Buna göre, "İstanbul İli Ümraniye İlçesi 3328 Ada, 2 Parselde BDDK Hizmet Binasının Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" ihalesi, yerli ve yabancı inşaat firmalarına ve bunların kendi aralarında ya da finans kuruluşlarıyla yapacakları ortak girişimlere açık olacak. Açık ihale usulüyle yapılacak ihale için teklif dosyaları en geç 18 Kasım saat 15.00'e kadar teslim edilecek. 

Öte yandan, mülkiyeti TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğüne ait İstanbul'un Kadıköy ilçesi Erenköy Mahallesi'nde bulunan 1.141,67 metrekarelik arsanın ihalesi pazarlık usulüyle gerçekleştirilecek. İhale için teklifler, TCDD 1. Bölge Müdürlüğü Emlak ve İnşaat Müdürlüğüne elden kapalı zarfla teslim edilecek. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı mülkiyetindeki Etimesgut ilçesi Eryaman Mahallesi'nde bulunan, muhammen bedeli 4 milyon 742 bin 400 lira olan 5 bin 928 metrekarelik taşınmazın ihalesi ise kapalı zarf usulüyle 20 Kasım'da yapılacak. 

Sivas İl Özel İdaresine ait olan Akdeğirmen Mahallesi'ndeki taşınmaz, eğitim tesisi (öğrenci yurdu, öğrenci pansiyonu, özel okul vb) yapımı amacıyla satılacak. Taşınmazın toplam muhammen bedeli KDV hariç 3 milyon 78 bin lira, geçici teminat tutarı ise 92 bin 340 lira olarak belirlendi. İhale, 19 Kasım Çarşamba günü saat 10.00'da Sivas İl Özel İdaresi İl Encümeni Toplantı Salonunda yapılacak. 

Bayburt Belediyesi adına kayıtlı Tuzcuzade Mahallesi Şehitosman Dağı mevkisinde bulunan 16 tripleks daire, açık teklif usulü ile satılacak. İhale 14 Kasım Cuma günü saat 14.00'da Bayburt Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda yapılacak. 

Mülkiyeti Silivri Belediyesine ait 6 taşınmaz da kapalı teklif usulüyle 13 Kasım Perşembe günü satılacak. 

Bu konularda ilginizi çekebilir