8 °C

Trakya'ya 710 bin liralık kaynak

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan "2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği ve Teknik Destek Programları" kapsamında, bölgeye 710 bin liralık kaynak aktarılacak.

Trakya'ya 710 bin liralık kaynak

Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) Genel Sekreteri Mahmut Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, "2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği ve Teknik Destek Programları"nın ilan edildiğini bildirdi.

Mali destek programlarının yanı sıra Doğrudan Faaliyet Desteği ve Teknik Destek Programı aracılığıyla da bölgeye kaynak aktarılacağını belirten Şahin, bu yıl mali destek programlarıyla birlikte Trakya'ya gelen projelere ayırdıkları bütçenin yaklaşık 15 milyon lira olduğunu ifade etti.

Şahin, sosyo-ekonomik gelişmeyi hızlandırabilecek önemli fırsatların değerlendirilmesine ve sosyo-ekonomik gelişme önündeki dar boğazların giderilmesine yönelik tedbirleri ve planlama/araştırma faaliyetlerini desteklemek amacıyla ilan edilen program kapsamında, 710 bin liralık kaynağın Trakya’ya aktarılacağını kaydetti. 

2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği ve Teknik Destek Programları'na, mahalli idareler, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, teknoloji geliştirme bölgeleri ve teknoparklar, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, birlikler ve kooperatifler ile sivil toplum kuruluşları başvurabilecek.

Program çerçevesinde proje başına 25-90 bin lira karşılıksız hibe desteği sağlanacak. Programa ilişkin detaylı bilgiye "www.trakyaka.org.tr" adresinden ulaşılabilir. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap