20 °C

TTNET: Yüzde 10'luk düşüşü faturalara yansıttık

TTNET Genel Müdürü Yılmaz, Özel İletişim Vergisindeki (ÖİV) yüzde 10'luk düşüşü Mart ayı faturalarından başlayarak yansıttıklarını açıkladı

TTNET: Yüzde 10'luk düşüşü faturalara yansıttık

 

İSTANBUL - TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, Mart ayı faturalarından başlayarak, Özel İletişim Vergisindeki (ÖİV) yüzde 10'luk düşüşü abonelerin faturalarına yansıttıklarını bildirdi.

Yılmaz, gazetecilerle bir araya geldiği sohbet toplantısında, ÖİV'nin internette yüzde 15'ten yüzde 5'e düşürüldüğünü hatırlatarak, bunun sektöre büyük fayda ve kişilerin internet erişimi elde etmesine kolaylık sağlayacağını düşündüğünü ifade etti.

Katma değerli servislerini yaygınlaştırmak istediklerini ve 3 katma değerli servisin abonelerine, 1 Eylül 2009 tarihine kadar deneme fırsatı verdiklerini dile getiren Yılmaz, ''ÖİV düşmeden önceki tarifeleri, bedelleri sabit tutmak kaydıyla, eğer abonelerimiz bunu kabul ederse 3 servisimizi deneyecekler, 1 Eylül'den sonra da birini seçecekler. Mecburi değil, bu tamamıyla abonelerimize verilen ilave bir imkan'' şeklinde konuştu.

Yılmaz, bu ayki faturalardan başlayarak yüzde 10'luk ÖİV düşüşünü abonelerine yansıttıklarını bildirdi.

24 Şubat'tan itibaren dış aramalarla servislerini başlattıklarını ve şu ana kadar ulaştıkları abonelerin yüzde 35'inin bunu kabul ettiğini anlatan Yılmaz, söz konusu katma değerli servislerden 600-700 bin abonenin faydalanacağını düşündüklerini ve buna 2009 yılında ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Yılmaz, verginin düşmesiyle beraber 3 adımda gerçekleştirecekleri hareketlerinden birinin, ''TTNET Wi Fi'', ''TTNET Müzik'' ve ''TTNET Güvenlik''i içeren katma değerli servisler olduğunu kaydederek, Wi Fi'da mart ayında 4 bin, yıl sonunda 6 bin noktaya çıkmayı planladıklarını belirtti.

İkinci adımın hız olduğunu aktaran Yılmaz, ''En düşük paketimiz 1 megabit hızında... Tahmin ediyorum bu hafta ya da önümüzdeki hafta başlayacağız, isteyen abonelerimizin hızlarını ikiye katlayacağız, yine bu ÖİV'den dolayı ortaya çıkan imkandan yararlanarak'' dedi.

Yılmaz, abone taahhüt vermiş ise hızını 1 megabitten 2 megabite çıkaracaklarını ve abonenin 3 ay boyunca bunu ücretsiz deneyeceğini ve abonenin servisten ÖİV düşmeden önce ödemiş olduğu fiyat aynı kalmak kaydıyla yapılacağını; abone taahhütsüz ise kontrata girmeyi kabul ederse ona da 1 yıl bu olanağı sağlayacaklarını anlattı.

Tahsin Yılmaz, 2008 yılının TTNET için oldukça başarılı geçtiğinin altını çizerek, geçen yıl 1 milyon 200 bin yeni abone alarak, abone sayısını 5,5 milyona çıkardıklarını ve bunun abone bazında yüzde 28'lik artışa denk geldiğini, gelirde yüzde 35'lik büyüme sağladıklarını ve hedeflerine ulaştıklarını kaydetti.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap