Turkey Discover the Potential yeni ihracat kapıları açıyor

Turkey Discover the Potential, uluslararası medya kuruluşu Global Connection'ın dünyanın en saygın yayın kuruluşları ile sağladığı işbirliği sayesinde Türkiye'nin en önemli tanıtım aracı oldu.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türkiye'nin potansiyelini; ihracatçı sektörler, turizm ve yatırım bazında dünyaya anlatan Turkey Discover the Potential; Daily Telegraph ile İngiliz, Le Figaro ve Le Monde ile Fransız, Die Welt ve Welt Kompakt ile Alman, Gulf News, Al Ittihad ve The National gazetesi ile de Arap okuyuculara ulaştı.

Türkiye'nin son dönemde başlattığı yeni pazar arayışı ve tanıtım çalışmaları, Turkey Discover the Potential yayını ile yeni bir boyut kazandı. Uluslararası medya kuruluşu Global Connection  (GC) tarafından yayına hazırlanan Turkey Discover the Potential, doğrudan yabancı okuyuculara ulaşıyor.

Global Connection Genel Koordinatörü Onur Tayşu, Türkiye'nin potansiyelini; ihracatçı sektörler,  turizm ve yatırım bazında dünyaya anlatan Turkey Discover the Potential'ın, Daily Telegraph ile İngiliz, Le Figaro ve Le Monde ile Fransız, Die Welt ve Welt Kompakt ile Alman, Gulf News, Al Ittihad ve The National gazeteleri ile de Arap okuyuculara ulaştığını bildirdi.

GC Genel Koordinatörü Tayşu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde başlayan,  Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) destekleri ile sürdürülen Turkey Discover the Potential yayınlarının Türkiye'nin tanıtımına önemli katkı yaptığını belirtti. Tayşu, sözkonusu yayınlarla birlikte son iki yılda 30 milyon yabancı okura ulaştıklarını açıkladı.

Onur Tayşu'nun verdiği bilgiye göre,  2014 yılında 7, 2015 yılında 5, 2016 yılının ilk iki ayında da 5 yayın yapıldı. Sözkonusu yabancı yayınların editörleri ile birlikte hazırlanan Turkey Discover the Potential, 2016 yılında da yayınlarını sürdürecek.

İngiltere, Fransa, BAE ve Almanya'daki güçlü ortakları ile bu ülkelerde okuyucularla buluşan Turkey Discover the Potential, Türkiye'nin ihracatçı sektörlerinden turizme, kültürden spora, sanattan tarihe kadar sahip olduğu potansiyeli ve yabancı yatırımcılar için oluşturduğu fırsatları da sayfalarına taşıyor.