9 °C

TÜSİAD 46 yaşında

46. yıldönümünü kutlayan TÜSİAD üyelerine teşekkür mesajı gönderdi.

TÜSİAD 46 yaşında

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği TÜSİAD, kuruluşunun 46. yıldönümünü kutluyor.

TÜSİAD'dan yapılan açıklamada, derneğin 2 Nisan 1971'de Vehbi Koç (Koç Holding), Selçuk Yaşar (Yaşar Holding), Feyyaz Berker (Tekfen), Hikmet Erenyol (Elektrometal Sanayii), Dr. Nejat F. Eczacıbaşı (Eczacıbaşı Holding), Raşit Özsaruhan (Metaş), Melih Özakat (Özakat Otomobilcilik), Osman Boyner (Altınyıldız Mensucat), Sakıp Sabancı (Sabancı Holding), Ahmet Sapmaz (Güney Sanayi), İbrahim Bodur (Çanakkale Seramik), Muzaffer Gazioğlu (Elyaflı Çimento Sanayii) tarafından kurulduğu hatırlatıldı.

Kurucular protokolünde TÜSİAD'ın misyonunun; "Anayasamızın öngördüğü karma ekonomi prensiplerine ve Atatürk ilkelerine uygun olarak, sanayi ve hizmet alanlarında çalışan meslek ve işadamlarının bilgi, tecrübe ve faaliyetlerini ahenkleştirerek değerlendirmek suretiyle, Türkiye'nin demokratik ve planlı yollarla kalkınmasına ve Batı uygarlık seviyesine çıkarılmasına yardımcı olmak amacıyla kurulan Türk Sanayicileri ve İşadamları Birliği'nin devamlılığını sağlamak ve görevlerini yürütmek üzere lüzumlu mali yardımları, mutabık kalınacak esaslar dahilinde, müştereken yapacağımızı taahhüt ederiz." olduğu kaydedildi.

"Kurucularımızı şükranla, bugün aramızda olmayanları rahmetle anıyoruz" denilen açıklamada, tüm üyelere teşekkür edildi. 

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap