Ürdün, Türkiye'den halı ithal edecek

Türkiye'den halı ithalatı yapacak olan Ürdünlü firma, İstanbul'a geleceğini ve tedarikçilerle görüşmek istediğini bildirdi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Dünya el halısı ve kilim üretimi genellikle İran, Çin, Pakistan, Hindistan, Türkiye, Nepal ve Tibet tarafından yapılmaktadır. Belçika, dünyada en fazla makine halısı ihracatı yapan ülke konumundadır. 

Dünya el halısı ihracatında Asya ülkeleri lider konumunda bulunurken, makine halısı ihracatında batılı ülkelerin önde geldiği görülmektedir. 

Türkiye’de üretilen halının yaklaşık yüzde 60‘ı ihraç edilmekte, ihracatın yüzde 88‘ini makine halısı teşkil etmekte, yüzde 12’si ise el halısından oluşmaktadır. Halı ihracatımızın, Türkiye’nin toplam ihracatı içindeki payı yüzde 1,13 dur. 

İhracatımızda en önemli ülkeler ABD, Japonya, Fransa, Litvanya ve Avusturya olarak sıralanmaktadır. 

Türkiye'den halı ithalatı yapacak olan Ürdünlü firma, İstanbul'a geleceğini ve tedarikçilerle görüşmek istediğini bildirmiştir. Firmayla aşağıdaki linkten iletişime geçebilirsiniz.

http://www.turkishexporter.net/en-US/Leads/330945_carpets-and-rugs-required-to-import-to-jordan

İlgili talep kurumsal oluşumlu (vergi numarasına sahip limited şirketi, anonim şirketi ve şahıs şirketi) firmalara ücretsiz olarak verilecektir. Detaylı bilgi için 444 23 99'u arayınız.

Bu konularda ilginizi çekebilir