16 °C

Yıldırım: Değerlendirme kuruluşları daha çok düzeltme yapacak

IMF'in Türkiye'nin büyüme beklentisini artırmasını değerlendiren Başbakan Yıldırım, "Bu tempoda devam edersek bu değerlendirme kuruluşları daha çok düzeltme yapacak" diye konuştu.

Yıldırım: Değerlendirme kuruluşları daha çok düzeltme yapacak

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Küçükçekmece 6. olağan ilçe kongrelerinde yaptığı konuşmada, IMF'in geçtiğimiz gün Türkiye'nin büyüme beklentisini 2018 ve 2019 için yüzde 4,3'e çıkarmasını yorumladı.

Ortaya çıkan rakamların IMF'nin Türkiye'nin büyüme beklentisini arttırmasına sebep olduğunu belirten Yıldırım, "Bu tempoda devam edersek bu değerlendirme kuruluşları daha çok düzeltme yapacak." diye konuştu.

"Operasyon kısa sürede bitebilirdi"

Yıldırım, "Zeytin Dalı bir barış harekatıdır. Teröre karşı yürütülen haklı bir harekattır. Ülke sınırlarımızın güvenliği, vatandaşlarımızın can ve mal emniyeti için yapılan bir harekattır." dedi. Yıldırım, "Bu operasyon daha kısa sürede bitebilirdi. Ancak sivillerin zarar görmemesi için büyük bir dikkat içinde çalışıyoruz. Bu gerçeğin altını özellikle çizmek istiyorum." ifadesini kullandı.

Başbakan Yıldırım, "Zeytin Dalı Harekatı, bütün hızıyla devam ediyor. Avrupa Parlamentosu da oradan kalkmış vızıltı yapıyor. Öyle anlaşılıyor ki Avrupa Parlamentosu bir akıl tutulması içinde. Türkiye'nin terörle mücadelesinden neden rahatsızlık duyduklarını bize de dünyaya da izah edemezler." dedi.

IMF, Türkiye'nin büyüme beklentilerini yükselttiIMF, Türkiye'nin büyüme beklentilerini yükseltti

 

Kaynak: AA

IMF

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap