Şekerbank'tan kadınlara özel kredi kartı

"Bütçem Benim Bonus Kart" ile kadınlar, bütçelerine göre belirledikleri 250 lira ve üzeri aylık ödeme limiti sayesinde, ekstrelerine yansıyacak tutarları bilerek harcamalarını kontrol altında tutabiliyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Şekerbank, kadın müşterilerinin harcamalarını kontrol etmek ve yatırım yaparak tasarruf etmelerini sağlamak amacıyla "Bütçem Benim Bonus Kart"ı hayata geçirdi. 

Şekerbank yaptığı yazılı açıklamayla, bütçesini düşünen kadın müşterilerinin harcamalarını kontrol etmek ve yatırım yaparak tasarruf etmelerini sağlamak amacıyla Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiğini duyurdu. 

Açıklamada yer alan bilgilere göre, Banka'nın geliştirdiği "Bütçem Benim Bonus Kart" ile kadınlar, bütçelerine göre belirledikleri 250 lira ve üzeri aylık ödeme limiti sayesinde, ekstrelerine yansıyacak tutarları bilerek harcamalarını kontrol altında tutabiliyor. 

Bütçem Benim Bonus Kart, verilecek lira ve üzeri altın talimatı ile de kadınlara her ay düzenli tasarruf yapma imkanı sunuyor. Kart ayrıca, yapılan alışverişlerden bonus kazanılmasına ve farklı sektörlerden bonus üyesi işyerlerinden taksitli alışveriş yapılabilmesine de imkan veriyor. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Şekerbank Perakende Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, ekonomik büyümeye en büyük katkının üretim ve tasarruftan geleceğine inandıklarını belirterek, bu doğrultuda yaygın ve köklü şube ağıyla 62 yıldır Türkiye'nin üretenlerini desteklediklerini, tabana yaygın tasarrufu özendiren ürün ve hizmetler sunduklarını ifade etti. 

Ertürk, bu kapsamda tasarrufun ve ev ekonomisinin mimarları kadınların bütçelerine yaptıkları katkıyı artırmak ve geleceklerini güvence altına almalarını sağlamak amacıyla yeni bir ürün geliştirdiklerine işaret ederek, "Yaptığımız araştırmalar sonucu kadınların, kullandıkları kredi kartları ile harcamalarını kontrol altında tutarken, tasarruf yapmak istedikleri de ortaya çıktı. Bunu dikkate alarak kadınlara yönelik bir ilki gerçekleştirip 'Bütçem Benim Bonus Kart'ı hayata geçirdik. Belirledikleri limit sayesinde aylık kredi kartı borcunu önceden bilen kadınlar, bütçelerini kontrol altında tutarken, küçük tutarlarla tasarruf yapma imkanına da sahip oluyor" değerlendirmesinde bulundu.

Bu konularda ilginizi çekebilir