12 °C

'En sert tedbir ve kararı alırız'

Fenerbahçe Kulübü'nden açıklama, "Özellikle sosyal medya ekseninde kaynağı, sıhhati ve amacı bilgimiz dahilinde olmayan bir takım görüntüler kamuoyuna servis edilmiş ve edilmektedir" dedi.

'En sert tedbir ve kararı alırız'


 

İSTANBUL - Fenerbahçe Kulübü, Galatasaray derbisindeki ırkçılık iddialarıyla ilgili sosyal medyada yer alan bazı görüntülerin, "bilgileri dahilinde olmadığını" bildirdi.

Sarı lacivertli kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, Yönetim Kurulu Üyeleri Deniz Tolga Aytöre ve Ömer Temelli'nin bugün konuyla ilgili yaptıkları basın toplantısı hatırlatılarak, "Kulübümüz ve ülkemiz açısından oluşturulmaya çalışılan ırkçılık algısı kesin bir dille reddedilmiş, bu yöndeki tavrımız açık ve net olarak ortaya konmuştur. Toplantıda özenle ve sadece kaynağı, sıhhati ve aktörleri belirli olan ve son 48 saatlik süre zarfında kamuoyuna servis edilen görüntü ve kişilerle sınırlı kalınarak, çok tehlikeli sonuçlara ulaşabilecek bu algı bertaraf edilmeye çalışılmıştır" denildi.

Toplantının ardından sosyal medyada bazı görüntülerin yer aldığı ifade edilen açıklamada, şunlar belirtildi:

"Toplantıyı müteakiben özellikle sosyal medya ekseninde kaynağı, sıhhati ve amacı bilgimiz dahilinde olmayan birtakım görüntüler kamuoyuna servis edilmiş ve edilmektedir. Konunun hassasiyeti ve kulübümüzün toplantıda vermiş olduğu mesajlar açık ve nettir. Kulübümüz bu kararlarının sonuna kadar arkasındadır. Resmi niteliğinden şüphe duyulmayacak ve algı kirliliği yaratmaya yönelik olmayan görüntü ve belgelerin varlığı halinde, Fenerbahçe Spor Kulübünün benzeri görülmemiş nitelikteki en sert tedbir ve kararları alacağı şüphesizdir.

Bununla birlikte bu niteliğe haiz olmayan hiçbir görüntü ve belge üzerinde yapılan tartışmalara taraf olmayacağımızı hatırlatır, bu tartışmaların sonucunda Türkiye'nin zarar göreceği gerçeği ve ikazını bir kez daha kamuoyunun bilgilerine sunarız."

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap