19 °C

'HDP'nin seçime parti olarak girmesi uluslararası proje'

Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "HDP'nin parti olarak seçime girmesi uluslararası bir projedir. HDP seçime sokulmak suretiyle AK Parti'nin güçlü iktidarının, Türkiye'nin siyasi istikrarının önü kesilmek istenmektedir" dedi

'HDP'nin seçime parti olarak girmesi uluslararası proje'

Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bozok Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Yozgat milletvekili aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerin ülkeye hayırlı olmasını dileyerek, AK Parti'nin Yozgat'tan 4 milletvekili çıkaracağını söyledi. 

Her seçimde Türkiye'nin değişik operasyonlara sahne olduğunu ifade eden Bozdağ, "Geriye doğru gittiğinizde, 2002 seçimlerinde Cumhurbaşkanımız, Türkiye'nin lideri sayın Tayyip Erdoğan beyi milletvekili listesinden sildiler, kapatma davası açtılar. 'Muhtar bile olamaz, başbakanı belli olmayan parti' dediler. Kumpası sandıkta siz bozdunuz. Bugün muhtar bile olamaz dedikleri kişi Türkiye'nin Cumhurbaşkanı, her hafta muhtarlarla buluşuyor. Onlarla konuşuyor. Bunu siz sağladınız" diye konuştu. 

AK Parti'nin 330 milletvekilinin altında kalması için çalışmalar yapıldığını savunan Bozdağ, şunları kaydetti: 

"Şimdi 2015'e gidiyoruz. Yeni operasyonlar var mı? Var. Bakın çok net söylüyorum, HDP'nin parti olarak seçime girmesi uluslararası bir projedir. HDP seçime sokulmak suretiyle AK Parti'nin güçlü iktidarının, Türkiye'nin siyasi istikrarının önü kesilmek istenmektedir. Eğer buna mani olamazlarsa anayasa değişikliği yapacak bir çoğunlukla parlamentoda temsilini engellemeyi arzu etmektedirler. Birinci hedefleri bu. Bunu başarır, HDP'ye barajı geçirirlerse mutlu olacaklar ama eğer bunu başaramazlarsa o zaman Türkiye'nin istikrarını, huzurunu bozmak için 'Bu kadar oy almış parti, Meclis'te niye temsil edilemiyor?' diye Türkiye'nin siyasi istikrarını bozmak için kullanacaklardır. Yani uluslararası çevreler onların Türkiye içindeki iş birlikçileri kazan-kazan politikası uygulayarak Türkiye'nin önünü, yolunu kesmek istiyorlar."  

"Demirtaş'ın seçim çalışması yapmasına gerek yok" 

Bazı medya organlarının Ağrı'da yaşanan terör saldırısında yanlı davrandığını öne süren Bozdağ, şöyle devam etti: 

"Oradaki askerlerimizi kötü göstermek için paralel medyası, Doğan medyası, öbürü, beriki ulusalcı medyası hep beraber oldular, HDP'yi parlatmak için, PKK'nın yedeğindeki bir partiyi güçlendirmek için. Ben şimdi soruyorum. Hani sizin milliyetçiliğiniz, hani teröre karşı duruşunuz, hani omurgalı yapınız? Bunların omurgası falan filan yok. Onun için değerli hemşehrilerim bakın seçime doğru girerken göreceksiniz HDP'yi şirin göstermek, sevecen göstermek için bütün medya organlarının nasıl bir rekabete gireceğini hep beraber görecekseniz. Bunu yapacaklar, şimdiden başladılar yapmaya devam ediyorlar. Selahattin Demirtaş'ın seçim çalışması yapmasına gerek yok. Niye yok biliyor musunuz? Türkiye'nin ulusalcıları onlar için çalışıyorlar, paralelciler onlar için çalışıyorlar, sermaye çevreleri çalışıyorlar, istikrardan rahatsız olan, güçlü iktidardan rahatsız olan kesimler çalışıyorlar, uluslararası çevreler çalışıyorlar, hep beraber çalışıyorlar. Ben buradan bu oyunu bu kumpası yapanlara Türkiye'yi 2015'e HDP projesi ile götürenlere diyorum ki, ne yaparsanız yapın boş. AK Parti'nin yeniden anayasayı değiştirecek çoğunlukla parlamentoya gelmesine asla mani olamayacaksınız. Çünkü bu kadro milletin kadrosudur. Karanlık odakların kara odakların kadrosu değildir. Millet bu kadroya sonuna kadar Allah'ın izni ile sahip çıkacaktır. Bundan hiç endişeniz olmasın." 

Bozdağ, AK Parti'nin dışında başka bir partiye verilen her oyun HDP'nin parlamentoya girmesine yol açacağını ifade ederek, Türkiye'nin yolunu kesmek isteyen eşkıyalara izin vermeyeceklerini söyledi. 

 Seçimler yaklaştıkça seçim vaatlerinin çoğaldığını belirten Bozdağ, "Şimdi CHP'nin vaatlerine bakıyorsunuz. Her şeyi veriyorlar. Yani isteyin seçim için 'gökteki yıldızları indirip vatandaşımıza vereceğiz' diye vaat edecekler. Daha önce de yaptılar bunu. 'İşte mazotu 1,5 liraya indireceğiz' dediler, milletin aklıyla adeta alay ettiler. 'Açlık sınırının altında olan her vatandaşa, her aileye ayda 600 lira vereceğim' dedi Kılıçdaroğlu, 2009'da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu zaman söyledi. 'Seçilirsem belediye başkanı olarak ben bunu yapacağım' dedi. İstanbullular palavraya oy vermediler. Onu seçmediler" diye konuştu. 

"Bol keseden atıyorlar

Milletin gerçekten hizmet eden kadroları işe getireceğini kaydeden Bozdağ, konuşmasını şöyle tamamladı: 

"Şimdi bol keseden atıyorlar. "Bekara karı boşamak kolay" derler. 'Nasıl olsa yüzde 25'in altındayım, iktidar bana gelmez, atmaktan da zarar gelmez' diye atış yapıyorlar. Ama atmaktan zarar gelir. Çünkü yalan söylemek güveni ortadan kaldırır. AK Parti siyaseti, aldatan bir siyaset olmadı. Ne aldattık ne de aldatılmanıza rıza gösterdik. Bundan sonra da aldatmayacağız, kimsenin bizi aldatmasına da izin vermeyeceğiz. Gerçekçi politikalarla yolumuza devam edeceğiz. AK Parti Türkiye'yi değiştiren, dönüştüren bir partidir. Siyasi istikrar, güçlü iktidar, iyi yönetim ve bunun doğurduğu güven ortamıyla Türkiye büyüdü, Yozgat da bu büyümeden payını aldı." 

Programın ardından Bozdağ, AK Parti Yozgat milletvekili adayları Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer ve İskender Minar ile İl Başkanı Harun Lekesiz beraber fotoğraf çektirdi. 

Kaynak: AA