25 °C

'Ne adım atacağımızı biliyoruz'

İçişleri Bakanı Ala, (KCK'nın sürece ilişkin açıklamaları) "Biz ne yapacağımızı, hangi zaman ne adım atacağımızı biliyoruz'' dedi

'Ne adım atacağımızı biliyoruz'

ANKARA - İçişleri Bakanı Efkan Ala, "KCK'nın çözüm sürecine ilişkin açıklamaları" ilgili bir soruya, "Biz ne yapacağımızı, hangi zaman, hangi gün, ne adım atacağımızı biliyoruz. Oradan bir açıklamayla buradan bir açıklamayla değil, bizim açıklamalarımızla yola devam ediyoruz" karşılığını verdi.

Ala, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı öncesinde parti girişinde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 

Sınırdaki gelişmelere ilişkin bir soru üzerine Ala, Türkiye'nin adeta insanlığın vicdanı olarak bölgede üzerine düşeni yerine getirdiğini söyledi. 

Bu sabah itibariyle sınırdan toplam 150 bin 335 kişi girdi

Türkiye'ye sınırdan iki-üç gün içerisinde gelenlerin sayısının bu sabah itibarıyla 150 bin 335 olduğuna işaret eden Ala, şunları kaydetti:

"Bu, başka ülkeler için bir şehir demektir. Bizim için de bir şehir demektir. Biz oradaki vatandaşlarımızın misafirperverliğiyle ülkenin bütün kabiliyetini, imkanını ortaya koyarak herhangi bir sorun yaşanmadan bu kadar insanı Türkiye'ye aldık ve şu anda da onlara birinci günden itibaren sıcak yemek verebilme imkanını da sunduk. Bu, Türkiye için çok gurur verici. İçeride de her türlü güvenlik tedbirini alıyoruz."

Ala, bu insanların daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürebilmeleri için AFAD ile birlikte ellerinden geleni yaptıklarını vurguladı.

Konuyla ilgili bir güvenlik sorunu bulunmadığını dile getiren Ala, her türlü tedbiri aldıklarını söyledi.

KCK'nın açıklamaları 

"KCK'nın çözüm sürecine ilişkin açıklamalarının" sorulması üzerine Ala, şu cevabı verdi:

"Biz açıklamalarla değil, biz ne yapacağımızı biliyoruz, kendimize ait haritamız var. Bizi yönlendirenlerin yönlendirmesiyle değil bizim yönlendirmemizle mesele, çözüm süreci de devam ediyor. Biz ne yapacağımızı, hangi zaman, hangi gün, ne adım atacağımızı biliyoruz. Oradan bir açıklamayla buradan bir açıklamayla değil, bizim açıklamalarımızla yola devam ediyoruz. Siz lütfen ona dikkat kesilin."

Ala, bu konuda çok fazla provokasyon olabileceğini ve Türkiye'yi eski günlere çevirmek için çeşitli girişimlerin yapılabileceğini öngörerek çalışmalarını yürüttüklerini anlattı.

"Bizim için sürpriz değil ama önemli olan Türkiye'nin kararlılık içerisinde yoluna devam etmesi ve üzerine düşeni yapmasıdır" diyen Ala, bölgedeki vatandaşların da çok yüksek oranda çözüm sürecine destek verdiğini söyledi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap