11 °C

15,5 milyon euroluk lüks yat sulara indi

Liquid Sky 15,5 milyon euroluk ultra lüks yat denize indirildi.

15,5 milyon euroluk lüks yat sulara indi

Başaran Yatırım Holding şirketlerinden CMB Yachts Tersanesi'nde yapılan ve ABD'li bir finansör tarafından satın alınan Liquid Sky isimli ultra lüks yat, Antalya'da denize indirildi.

Antalya Serbest Bölgede faaliyet gösteren, Başaran Yatırım Holding şirketlerinden CMB Yachts Tersanesinde yapılan ve 15,5 milyon euroya mal olan ultra lüks yatın tersaneden marinaya indirilmesi için tören düzenlendi.

Başaran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Başaran, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, 1,5 senede tamamlanan yatın 47 metre uzunluğunda, komple kompozit bir tekne olduğunu söyledi.

5 kamarası bulunan, 15 knot seyir sürat yapabilen ve okyanus aşabilen teknenin, şirketin yaptığı üçüncü tekne olduğuna dikkati çeken Başaran, şirketin 2018 ve 2019 yıllarında denize indirilmesi planlanan 2 projesi daha bulunduğunu dile getirdi.
Liquid Sky isimli teknenin ABD'li bir finansöre satıldığını belirten Başaran, "Avrupa'nın en büyük kompozit teknesi. Avrupa'da henüz bu boy kompozit tekne yapılmıyor. Tekne Atina'dan ABD'ye götürülecek. Miami'de sergilenecek ve orada kalacak." diye konuştu.

Kaynak: AA

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.