12 °C

2017'de 2 milyon kişiye istihdam

SGK Başkanı Bağlı, "2017 yılında 2 milyon kişiye istihdam sağlanması için bakanlık olarak yoğun bir çaba ve gayreti içindeyiz" dedi.

2017'de 2 milyon kişiye istihdam
"Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" toplantısında açıklamalarda bulunan  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Selim Bağlı, iş sağlığı ve güvenliği bilincini yaygınlaştırmayı hedeflediklerini, çalışmalarını bu doğrultuda sürdürdüklerini söyledi.
SGK Adıyaman il binasında düzenlenen toplantıda, yılın ilk 3-4 ayında ülke ekonomisinde ciddi bir artı istihdam sağlandığını vurgulayan Bağlı, "İşsizlik oranını yıl sonunda yüzde 10 bandına çekebilme gayreti içerisindeyiz. Çalışma hayatında milli seferberlik artı istihdam odaklı özellikle artı istihdam için getirilen düzenleme ve teşviklerin işçi ve işverenlere sosyal tarafların tanıtılması ve önümüze hedef olarak konulan istihdamı gerçekleştirilip, 2017 yılında 2 milyon kişiye istihdam sağlanması için yoğun bir çaba ve gayret içindeyiz" dedi.


Suriyelilerin istihdamı 

Suriyelilere yönelik düzenlemelere ilişkin de bilgi veren Bağlı, "Geçici koruma kapsamındaki yabancıların çalıştırılmasına ilişkin usul, esas ve yönetmelik çıktı. Bunun bir kanunu var. Bununla ilgili zaten bizim kamu idareleri gerekli denetimi yapıyor" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bağlı, Sosyal Güvenlik Kurumu Adıyaman İl Müdürü Fuat Tekin ve beraberindeki heyetle yapımı devam eden bir alışveriş merkezinin inşaat alanında inceleme yaptı. 

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.