21 °C

3'üncülük zor, 4'üncülükte iddialıyız

3'üncülük zor, 4'üncülükte iddialıyız

 

ANTALYA - Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, "Gerçekçi olmak gerekirse 3'üncülük biraz zor gibi görünüyor, 4'üncülük içinse iddiamız devam ediyor" dedi.
Özdilek, Hasan Subaşı Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, aynı sıralar için mücadele ettikleri Beşiktaş'a deplasmanda yenildiklerini belirterek, böylece aralarındaki puan farkını azaltamadıklarını söyledi.
 
Beşiktaş maçının ilk 60 dakikasının istedikleri gibi geçtiğini ama girdikleri gol pozisyonlarını iyi değerlendiremediklerini ifade eden Özdilek, "Maçın son 30 dakikası ise hiç iç açıcı değildi. Çok çabuk teslim olduk. Maçlarımızda özellikle ikinci yarılarda golü yedikten sonra oyunu kabullenen bir görüntümüz var. Bunu oyuncularımızla konuşarak aşmak istiyoruz" diye konuştu.
"Beşiktaş maçında kazanmamız halinde ligde ilk 4 takım arasına girmek için büyük bir adım atmış olacaktık" diyen Özdilek, "Kaybedince tabi ligin 3'üncüsü ile aramızdaki puan farkı 9'a çıktı. Gerçekçi olmak gerekirse 3'üncülük biraz zor gibi görünüyor, 4'üncülük içinse iddiamız devam ediyor" diye konuştu.
 
Ligin kalan 5 haftasında her maçın çok zor geçeceğini dile getiren Özdilek, Bursaspor ile yapacakları maçın öneminin Beşiktaş mağlubiyeti sonrasında arttığına işaret etti.
Özdilek, "Biz iyi bir takımız, her takımı her yerde yenebilecek gücümüz var. Bursaspor da iyi bir ekip, maçın zor geçeceğini biliyoruz. Son 5 haftayı en iyi şekilde bitirmek istiyoruz. Bursaspor maçı da ilk önce kazanılması gereken maç. Üst sıralar için hala çok iddiamız var" dedi.
Bursaspor maçında kadroda bazı değişiklikler yapacağını anlatan Özdilek, şöyle devam etti:
"Avrupa hedefini biz sezon başında koymadık, çok net söyleyeyim. 'Ligi ilk 10'da bitireceğiz' dedik. Bunu ikinci, dördüncü, altıncı olduğumda da söyledim. Bursaspor maçını kazandıktan sonra yol haritası biraz daha net ortaya çıkacak. Kaybedersek ilk 4 biraz sıkıntı olacak."
Ligin ikinci yarısında sakatlıkların takımı olumsuz etkilediğini, kadro derinliği bulunmayışının sıkıntıya neden olduğunu ifade eden Özdilek, kupadaki mücadelenin de takımı çok yıprattığına dikkati çekti.
 
Beşiktaş maçında taraftarların Özdilek'i alkışlaması
Özdilek, bir gazetecinin Beşiktaş maçında, İnönü Stadyumu'nda taraftarların kendisini alkışlaması ile ilgili bir sorusu üzerine, şunları söyledi:
"14 yıl Beşiktaş takımına hizmet ettim, 11 yıl önce de futbolu bıraktım. Sadece bu yıl değil geçen yıl da İnönü'de aynı sevgiyi gördüm. Bütün stadın çok içten sevgi gösterisine ben de aynı içtenlikle karşılık verdim ki doğrusu da buydu. Taraftarın sevgisine sevgiyle karşılık verdim, onun haricindekiler hiç önemli değil benim için."
 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap