Aksa Akrilik'ten ortaklık anlaşması

Aksa Akrilik, Dow Europe Holding ile ortaklık anlaşması imzalayacağını bildirdi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
İSTANBUL - Aksa Akrilik Kimya Sanayi AŞ, Dow Europe Holding B.V. ile Aksa Karbon Elyaf'ın yüzde 50 hissesinin devri konusunda ortaklık anlaşması imzalayacağını duyurdu.
Aksa Akrilik'in Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderdiği açıklamada, şirketin karbon elyaf işletmesinin kısmi bölünme yoluyla yeni kurulacak bir anonim şirkete devri işleminin tamamlanmasını takiben, bölünme yolu ile kurulacak şirketin (Aksa Karbon Elyaf Sanayi AŞ) yüzde 50 hissesine tekabül edecek hisselerinin kısmen hisse devri kısmen de sermaye artışı yoluyla Dow Europe Holding B.V.'ye devrine ilişkin ortaklık anlaşmasının Aksa Akrilik ile Dow Europe Holding B.V. arasında imza edilmesine karar verildiği bildirildi.
Açıklamada, kısmi bölünme işleminin Aksa Genel Kurulunda onaylanması kaydı ile ve ortaklık anlaşmasında belirlenen ön koşulların tamamlanmasını müteakip şirket değeri 275 milyon dolar, toplam hisse değeri 185 milyon dolar olarak belirlenmiş olan bölünme yolu ile kurulacak şirketin toplam hisselerinin yüzde 50'sine tekabül eden hissesinin Dow Europe Holding B.V.'ne devir işleminin tamamlanmasına, ortaklık anlaşmasının Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Berkman ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Raif Ali Dinçkök tarafından imzalanmasına karar verildiği kaydedildi.
Etiketler