12 °C

Antalya'da jandarmaya ateş: 1 şehit

Antalya'nın Konyaaltı İlçesi'ndeki ormanlık alanda arazi taraması yapan jandarma ekibine ateş açıldı, yaralanan bir asker kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde dağlık alanda yürütülen arama tarama faaliyeti sırasında silahla yaralanan bir asker, kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı tarafından Konyaaltı ilçesi Hacısekililer Mahallesi'nin kuzey ve güney kırsalında sabah saatlerinde planlı arama tarama faaliyeti başlatıldığı belirtildi. Açıklamada, saat 11.30 sıralarında mahallenin güneyinde bulunan Girevit Dağı'nda bir el silah sesi duyulduğu, yapılan araştırmada, 2. Jandarma Komando Bölüğü 4. Tim elemanı Jandarma Uzman Çavuş Fazıl Doğruöz'ün yaralandığının tespit edildiği kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Olay yerinde yapılan ilk incelemede, söz konusu personelin ateşli silah ile yaralandığı tespit edilmiş ve personelin olay bölgesine sevk edilen 112 Acil Çağrı ambulansı ile alınarak Antalya Eğitim Araştırma Hastanesine sevki sağlanmıştır. Yaralı personel, Antalya Eğitim Araştırma Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Şehidimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Olay bölgesinde arama tarama faaliyetlerine devam edilmektedir."

Öte yandan, Hacısekililer Mahallesi'ni de içine alan bölge, polis ekiplerince vatandaşların geçişine tamamen kapatıldı. Bölgedeki arama tarama faaliyetlerine helikopterle de destek verildi.

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.