10 °C

Atatürk Havalimanı'nda pasaport krizi çözüldü

Dış hatlar terminali yerine iç hatlar terminaline götürüldüğü için pasaport kontrolü yapılamadan uzaklaşan Cezayirli yolcular bulundu.

Atatürk Havalimanı'nda pasaport krizi çözüldü

Türk Hava Yolları’nın (THY) Cezayir’den İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelen uçağındaki yolculardan, yanlışlıkla pasaport kontrolü yapılmadan havalimanından ayrılanlar bulundu. Yolcuların tamamı bulunarak pasaport işlemleri tamamlandı.

Atatürk Havalimanı’na dün gece 21.20’de inen TK-652 sefer sayılı Cezayirden gelen uçaktan inen 153 yolcudan 113 tanesi Dış Hatlar terminaline getirilirken 40 tanesi de yanlışlıkla İç Hatlar terminaline götürüldü.

4 Cezayirliye ulaşıldı

Otobüs şoförünün yaptığı bu hata sonucu olayın farkına varılması üzerine İç Hatlar terminalindeki 40 yolcudan 36’sı hemen bulunarak tekrar otobüse bindirilip Dış Hatlar'a götürülürken 4 kişi ise valizleri olmadığı için İç Hatlardan çıkıp kent içine gitti. Ancak Atatürk Havalimanı polisinin kısa sürede yaptığı inceleme sonucunda kent içine giden 4 Cezayirliye ulaşılarak Atatürk Havalimanı’na geri getirildi.

Cezayir'den İstanbul'a gelen ve Atatürk Havalimanı apronundan otobüsle dış hatlar yerine iç hatlar terminaline götürülen yolculardan pasaport kontrolü yapılamadan yurda giriş yapan dört kişinin işlemleri de böylece tamamlandı.Yolcu taşıma işlemlerini yapan Yer Hizmetleri Şirketi TGS yetkilileri de olayla ilgili olarak idari soruşturma başlattıklarını söylediler.

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.